VÍTÁM VÁS NA MÉM BLOGU RECEPT NA VZTAHY!

Pokud jste ve vztahu, manželství (jedno z toho plánujete), a nebo se neustále rádi rozvíjíte, potom by toto místo mohlo být tím pravým i pro vás. Věřím, že jsme-li spokojeni sami se sebou, dokážeme mít i hodnotnější život.

Na spokojenost nicméně recept nemám. Zatím. 🙂

A tady je možnost i pro vás. Na blogu budu provádět 21 denní výzvy, do kterých se můžete zapojit. 21 dní spolu budeme objevovat těžkosti i krásy některého z témat a můžeme se navzájem motivovat i si sdělovat, jak se nám výzva plní.

PROČ JSEM ZAČALA BLOG PSÁT?

Mým snem je, aby lidé byli spokojenější. 

Původně jsem koncipovala blog jako místo, kde můžete najít inspiraci do vztahů (především s partnerem). Po čase jsem ale zjistila, že mě daleko více naplňuje věnovat se spokojenosti komplexně. Věřím, že v životě není nic zadarmo (až na výjimky :-)). A že na sobě musíme neustále pracovat. Kousek po kousku a dlouhodobě.

„Jsme-li spokojení sami se sebou, můžeme činit spokojené i ostatní.“

CO SE BUDE NA BLOGU DÍT?

Jak jsem zmínila, každý měsíc budu testovat jedno téma na 21 dní. Pracovně toto testování nazývám „výzvy„. Téma si většinou vybírám podle aktuálního dění ve svém životě – podle toho, co chci zlepšit, jaké téma mi rezonuje.

Pokud vás ale něco napadne, určitě budu ráda, pokud mi nějaká podnět napíšte a můžeme udělat výzvu společně. 🙂

Na stránce vždy najdete check-list (takový 21 denní plán), kde uvidíte, co v daném měsíci dělám. Součástí výzvy budou také myšlenky, podněty, vylepšováky i shrnutí, jak se vyvýjí.

Mimo blog se můžeme sledovat a podporovat navzájem na Instagramu pod hastagem #receptnavztahy.

Jelikože mě začalo také velmi bavit natáčení videí, můžete mě sledovat také na Youtube na kanálu Recept na vztahy. Pokud mě podpoříte odběrem, budu moc ráda!

VÝZVY BUDOU (NEJEN) Z NÁSLEDUJÍCÍCH OBLASTÍ:3 týdenní výzva

PROČ VZTAHOVÉ VÝZVY V TĚCHTO 4 OBLASTECH?

Když jsem na začátku přemýšlela, které oblasti by mohly být pro osobní rozvoj a vztah nejzásadnější, přišla jsem na tyto 4 kategorie: domov, pěstujeme lásku, dobrodružné chvilky a cítím se dobře.

ALE nebráním se ani dalším. 🙂

Domov společný

DOMOV

Zjistila jsem, že je pro Johnyho velmi důležité, jak náš domov vypadá, jak se v něm cítí. A podle nového hitu jménem „Hygge“ je to opravdu důležitý aspekt spokojeně prožitého života.

V tomto ohledu mám mezery. Nerada se piplám s detaily. Jsem spíše praktického ražení a domov bych normálně neměla chuť nijak extra řešit. Řekla jsem si ale, že by bylo dobré se po této stránce zlepšit. Nepůjde jen o serepetičky a pěkné věci, které zpříjemňují žití. Ráda bych se věnovala domácnosti bez obalu, systému udržování pořádku, své (i Johnyho) šatní skříni a nějakému systému, podle kterého budou mít věci své místo…

 1. VÝZVA: Úklid se vším všudy (pěkně od podlahy) podle knihy Marie Kondo – Zázračný úklid (např. článek Jak uklidit jednou pro vždy?Jak se zbavit věcí po úklidu?)
 2. VÝZVA: Útulný byteček podle Hygge nebo Feng-šuej. Článek se chystá.
 3. VÝZVA: Domácnost bez odpadu. Připravuje se.

Pěstujeme lásku

PĚSTUJEME LÁSKU

Pěkný vztah se sám o sobě nestane. Je třeba ne něm pracovat. Je třeba se mu věnovat. Jako rostlině například. Nemůžeme ji jen zalévat, jako je napsáno někde v knížce a na internetu. Nemůžeme používat nějaké hnojivo a zastřihávat ji, kdy se nám zlíbí. Je nutné zjistit, co má naše rostlinka ráda, jak často musí dostávat vodu a v jaké podobě.

V tomto okruhu se budu věnovat přístupům a principům, které by mohly náš vztah zlepšit a utužit. Některé věci nám možná nepomohou, některé třeba budou objevné a už si je necháme. Uvidíme, které to budou. ?

 1. VÝZVA: Pět jazyků lásky podle Garyho Chapmana v praxi. Články: Úvod do Pěti jazyků + TestPředstavení Pěti jazyků lásky, Vyhodnocení a srhnutí: 5 jazyků lásky) VIDEA: Jak excelovat ve vztazích – playlist.
 2. VÝZVA: 7 principů spokojeného manželství podle D. Gottmana. Připravuje se.
 3. VÝZVA: Společná manželská vize. Připravuje se.

dobrodružné chvilky vztah pár

DOBRODRUŽNÉ CHVILKY

Hrozně rádi pořád něco podnikáme. Sedět na zadku je to nejhorší, co se může stát.

Navíc si myslím, že společné zážitky (ty extrémní především) dokáží člověk velmi sblížit s druhým. Vždyť na co v životě nejvíce vzpomínáte vy sami? Že jsou to aktivity, které byly něčím zajímavé, nezapomenutelné, dobrodružné. Možná čím dobrodružnější a na první dobrou nebezpečnější nebo komplikovanější na zařízení, tím lepší.

Mám oba několik aktivit, které bychom rádi za život vyzkoušeli. Bucket list, když chcete. Realizace bude náplní této kategorie. ?

 1. VÝZVA: Naučme se masírovat. Připravuje se.
 2. VÝZVA: První společná dovolená v Alpách.
 3. VÝZVA: Do exotiky a ještě dál. Připravuje se.

Cítím se dobře sama sebou

CÍTÍM SE DOBŘE

Pokud jsme spokojeni sami se sebou, můžeme ke spokojenosti pomáhat druhým.

Netuším, kde jsem podobné moudro četla, ale na 100 % s ním souhlasím. Nejsme-li spokojeni na první místě my, jak můžeme pomáhat ostatním? Spokojenost z nás dělá milé, ochotné a zdravě sebevědomé lidi.

Právě tohle bude mou 4 kategorií. Sobecky se v ní budu zaměřovat na sebe. A sledovat, jestli to má nějaký vliv i na nás a na druhé.

 1. VÝZVA: Navrhněte si svůj život (aneb Designerem vlastního života). Připravuje se.
 2. VÝZVA: 21 dní sportem ke zdraví (snad ne k trvalé invaliditě). Připravuje se.

V mezičase budu také vkládat jazykové perličky (když žijete se Slovákem, vždycky se nějaké vtipná slovenská slova najdou), případně recepty a (ne)povedená DIY (udělej si sám).

Doufám, že vás trošku inspiruji a třeba některou věc zavedete i do vašeho života! Tak, aby byl ještě lepším a hodnotnějším, než je teď. Protože vždycky je co zlepšovat! ?

Najdete mne také na FACEBOOKU, INSTAGRAMU nebo YOUTUBE kanálu pod názvem Recept na vztahy.

Pokud budu moct nějak pomoct, nasměrovat, vyslechnout vás… Budu určitě velmi ráda, pokud napíšete komentář k příspěvkům nebo na mail vendula.debnar@receptnavztahy.cz.

Děkuji, že jste si našli čas se u mě zastavit,

Vendi