recept na vztahy

BLOG PRÁVĚ ZAČÍNÁ (JEJ!)

Podařilo se. Po dlouhých eskapádách je zde první příspěvek na blogu Recept na vztahy.

A co má vlastně vaření společného se vztahy a o čem budu psát?

Celé to začalo před lety, kdy mi přišlo, že je v mém okolí jen málo pěkných vztahů. Buď se množily historky o rozvodech, rozchodech nebo rovnou nevěrách (a následně pak o rozvodech a rozchodech). „A čím to je,“ říkám si. Že by moderní technikou, protože domluvit si schůzku je otázkou několika pohybů na displeji mobilu? Nebo že bychom byli více zaneprázdnění a nemáme na sebe čas? Nebo že to bereme jako normální, že za život máme více manželů a manželek? Tak čím to je?

Tuším, že manželské poradny (a nakonec právníci) sbírají v současnosti ovoce. Množí se publikace i odborné články, jací bychom ve vztahu měli být. Jestli jste jako většina lidí, knihu si koupíte, možná prolistujete, ale potom jí najdete pěkné místečko v knihovně. Vytáhnete jí příležitostně, když se něco děje. Když potřebujete radu. Ale v této chvíli už se problém musí hasit. To se mu nepředchází.

Mám takovou vizi. Představuji si sebe a svého manžela na sklonku stáří. Zatímco pijeme čaj, sedíme venku na lavičce (ideálně v plážovém domku u moře, ale nebráním se ani sezení na zahrádce někde u lesa). Diskutujeme spolu, co jsme za ty roky zažili, vzpomínáme na vnoučata a diskutujeme o životě. Inspirací je mi babička s dědou. Letos slavili zlatou svatbu, tj. 50 let. Fuf, říkám si. To jsou už pomalu ohrožený druh – být s jedním člověkem tolik let.. Ale asi díky nim svou vizi mám. Občas, když přijedu domů, na té lavičce (oni teda mají lavičku u lesa, žádná pláž) opravdu sedí a povídají si. O všem a o ničem. Prý.

Už jsem to zmínila. Existuje spousta názorů, jak vést vztah. Existuje i spousta názorů, jak by se měl člověk stravovat (a určitě najdeme spoustu jiných paralel). Já osobně jsem ohledně „diet“ vyzkoušela spoustu věci – paleo, vegetariánství, Mačingovou… :-). Až díky tomuto průzkumu vím, co je pro mě nejlepší.

Takže – tím se dostávám k závěru – každý měsíc si určím, co bych chtěla zlepšit a na čem chci pracovat (téma vztahy). O tom následně napíšu krátké reportáže a postřehy. Proto jsou v názvu „recepty“. Také budu zkoušet pracovat s postupy a doporučeními, které někdo vymyslel. A jako správná hospodyňka je budu upravovat podle chuti. Stejně jako při vaření budu používat různé ingredience, přísady a postupy.

A budu doufat, že se přes hokusy pokusy dozvím něco zajímavého, co mi pomůže na cestě k vysněnému vysedávání na lavičce s mým mužem. ?

Jaké kategorie a další informace se dozvíte i na mé úvodní stránce. Stačí kliknout.

2 komentáře u “BLOG PRÁVĚ ZAČÍNÁ (JEJ!)

  1. Moc se těším na další články 🙂 S přítelem za 2 týdny slavíme 5 let, tak už je třeba se tomu vztahu nějak věnovat, protože už je to dost dlouhá doba na to, aby si člověk vzájemně lezl na nervy 😀 50 let je opravdu krásné výročí! To už se jen tak nevidí 🙂

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek