Dobrý anděl laskavost zkušenost

DOBRÝ ANDĚL: CO JSEM NEVĚDĚLA?

Dobrý Anděl je jedna z neziskových organizací, o které je v Česku opravdu hodně slyšet. Často na mě vykukují fotky mých přátel na Facebooku, jak hrdě drží diplomy, potvrzující jejich dárcovství. Nechybí plakáty na hlavních městských tepnách, kudy chodí tisíce lidí denně.

Zkrátka logo červeného anděla s křídly a žlutým pozadím na plakátech člověk většinou snadno a zdálky rozpozná. Můj manžel je sám dobrým andělem již 4. rokem. Celou dobu mě lanaří, ať se přidám na jeho stranu. Stejně jako plakát, kolem kterého každý den chodím z práce a do práce a v duchu si slibuji, že první věc, kterou udělám, až přijdu domů bude, že už konečně příspěvek zařídím. A po letech jsem se konečně dobrým andělem stala i já. 🙂

Dobrý Anděl má pro mě osobně ještě jedno velké plus. Spolu-založil ho současný slovenský prezident – Andrej Kiska, kterého velmi obdivuji. Pane prezidente, mohl byste prosím kandidovat i v České republice?

Jo a pokud zaškrtnete, že chcete být jako dárce zveřejněni, můžete na stránkách zažít chvilku slávy. Jako při troše snahy třeba má maličkost.

Dobrý anděl veřejný dárce

KDYŽ SE REGISTRUJETE…

…(což je několik kliknutí), vytvoří se vám na webových stránkách váš účet.

Dobrý Anděl mý dobrý copy-writing (texty), protože místo “Přihlašte se” najdete políčko “Můj andělský profil“. A kdo z nás by nechtěl být nazýván andělem, no ne?

Hned na začátku registrace vám přijdou instrukce, kam pravidelně přispívat. Každý korunka se počítá, takže začít můžete opravdu s málem.

A to na celém přístupu oceňuji – i malá částka může pomoct a můžeme za to být na sebe hrdí. Udělali jsme laskavost.

Dobrý Anděl se navíc snaží udělat dárcovství maximálně transparentní a osobní.

JAKÝ JE PRINCIP DOBRÉHO ANDĚLA?

Pomoct rodinám vážně nemocných. Díky dárcům dostávají rodiny pravidelnou finanční pomoc na veškeré výdaje spojené s nemocí. Výpis nemocí, na které Dobrý Anděl přispívá, je dohledatelný na webu.

Člověk by si normálně řekl, že peníze, které pošle, určitě schroustne administrativa a kdoví, co (a kdo) další. Účet si ale můžete sami sledovat a hlídat (prý do posledního haléře), zda Dobrý Anděl příspěvek přerozdělil celý. Člověk si sice nemůže vybrat, které rodině bude přispívat, ale je vidět, kam penízky šly – na kterou rodinu a onemocnění.

Platy a chod neziskovky je prý financovaný z příspěvků filantropů a ze soukromých peněz zakladatelů.

Pěkně vymyšleno. (tlesk, tlesk)

V určitém slova smyslu jde především o snahu pravidelně přispívat. Je tedy dobré nastavit trvalý příkaz a každý první den v měsíci kontrolovat, komu penízky pomohly.

Dobrý anděl laskavost

ZAJÍMALA BY VÁS ČÍSLA?

Já byla velmi překvapená. Všechna data jsou uvedena na webových stránkách Dobrý Anděl posílá přehled, co se za předchozí měsíc událo.

Jen za březen:

  • Bylo vybráno přes 18 milionů.
  • Celkově se pomohlo téměř 3 000 rodinám.
  • A rodiny dostaly přibližně 6 000 Kč.
  • Od založení Dobrého Anděla (2011) je existuje 89 000 dárců.

SLOVO ZÁVĚREM

Mé darované penízky si musí na přerozdělení ještě chvíli počkat – k tomu dochází první den v měsíci. Už teď mám ale radost, že jsem přestala prokrastinovat a konečně jsem učinila patřičné kroky k andělství.

Doufám, že i má malá pomoc spolu s dalšími malými pomocemi udělá pro některou rodinu velký rozdíl.

Ideální by bylo, kdyby Dobrý Anděl ani neexistoval, protože by se nevyskytovaly nemoci, kvůli kterým vznikl a funguje. V ideálním světe ale nežijeme a tímto držím palce všem rodinám, které si musí podobnou zkušenost prožít.

Napište mi, jestli také přispíváte do některé neziskové organizace nebo jste také dobrými anděli? 🙂

S láskou, Vendi

2 komentáře u “DOBRÝ ANDĚL: CO JSEM NEVĚDĚLA?

  1. Supis! Tento skutok mal dvojnasobny pozitivny efekt – nielenze si poslala peniazky na dobru vec, ale urobila si radost i mne – tesim sa, ze mame doma dalsieho dobreho anjela 🙂 Kto este dobrym anjelom nie ste, mrknite na to – osobne nepoznam lepsi a transparetnejsi charitativny projekt!

  2. Jsem ráda, že jsem udělala radost tobě a snad brzy penízky udělají radost i rodinám. 🙂 Tak věřím že nás bude víc!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek