Vánoční-kalendář

JAK JSEM PŘIPRAVOVALA VÁNOČNÍ KALENDÁŘ?

Minule jsem zmínila, že jsem pro Johnyho připravila speciální prosincový kalendář, kdy si každý den může rozbalit jedno překvapení (spíše zážitkového charakteru). Inspirací mi byly klasické čokoládové kalendáře, které se dají sehnat všude v obchodu s potravinami. A ráda bych teď shrnula, jak se kalendář první dny ujal a jak na jeho tvorbu.

JAK JSEM JOHNYMU PŘIPRAVOVALA PŘEKVAPENÍ?

Že kalendář udělám jsem věděla už delší dobu. Chtěla jsem ale, aby mě u toho neviděl, takže jsem čekala na vhodnou příležitost. Jak to tak bývá, nakonec jsem vše vyráběla a připravovala 30.listopadu, tedy den před „startem projektu“. Prostoru jsem nakonec měla možná až moc, protože byl můj muž poslán na služební cestu a vracel se až pozdě v noci (jasně, pro něj nic moc, pro mě parádní příležitost).

> > > Kalendář s nápady, které jsme měli my, si můžete zdarma STÁHNOUT ZDE. < < <

KROK Č.1: VYMÝŠLENÍ PŘEKVÁPEK

Témat bylo přesně 31. Chtěla jsem nadšení z rozbalování prodloužit až do konce roku, protože jsem měla další plány, co by se dalo dělat. Když uvedu příklad – zhodnocení roku 2017, revize naší partnerské vize, utužování  vztahů s rodinou na Slovensku atd.

Vymyslet vše bylo poměrně těžké. Nicméně pomohlo:

  • Prohledat internet a zjistit, co se v Praze děje (kdy je rozsvěcování stromečku, kdy začnou trhy atd.).
  • Podívat se na přehled událostí na Facebooku, které máme naplánované s přáteli.
  • Zeptat se manžela, kdy má nějakou pracovní párty, posezení s přáteli, prostě individuální program.
  • Zjistit plán na Vánoce – kdy se kam budeme přesouvat atd.

Zbytek aktivit byl spíše spojením příjemných, vtipných a zajímavých aktivit, které máme rádi, ale v průběhu roku na ně ne vždy je čas. Příklady? Tak třeba uvařit si masalu, postavit sněhuláka (za předpokladu, že je sníh)…

KROK Č. 2: JAK BUDE KALENDÁŘ VYPADAT?

Po delším zvažování jsem zvolila obálky, které jsou již s vánoční tématikou a jsou k nim také samolepky (dají se koupit třeba v Kik – 24 ks za 60 Kč). K obálkám je také provázek. Nakonec jsem se rozhodla obálky na ten provázek zavěsit.

Avšak už na počátku realizace jsem se potkala s několika nečekanými problémy. Abych uvedla příklady:

Problém: Když se objeví nějaká služebka/vánoční párty, nebo nečekaná událost, jak jednoduše „opravit“ předem vymyšlenou aktivitu v daném dni, aby to pořád dávalo smysl?
Řešení: Nezalepovat obálky.

Problém: Kam umístit obálky, aby v bytě nepřekážely a byly na očích?
Řešení: Nastříhat provázky, izolepou je přilepit třeba na bok skříně a na ně pak navěsit obálky. (Další zvažované varianty: koupit pěknou krabici a tam je vyskládat, nalepit/přišpendlit je na velkou tabuli…)

Problém vyplývající z předchozího skvělého řešení: Obálky jsou těžké, na provázek izolepou přilepit nestačí.
Řešení: Více, mnohem více izolepy. Ta pak podrží provázky lépe a déle.

Problém opět vyplývající z předchozího řešení: Nebude skříň dolepená od izolepy? Jak ji pak odstraním, aniž bych poškodila skříň?
Řešení: Zatím není, čekám na začátek ledna, až to bude aktuální problém.

A tak dále… ?

Nicméně, pominu-li vzniklé problémy, po asi dvou a půl hodinách snažení jsem stála u skříně se zavěšenými obálkami. A pomyslně jsem si pochvalně plácala po rameni. Pyšná, že jsem se k něčemu takovému dokopala. Těšila jsem se, jak Johny přijede ze služebky (což už budu spát) a že mi ráno řekne, jak jsem šikovná, že co jsem vymyslela.

Tak nějak k mým představám. Co reality se týče, večer jsem sama usnula, aniž bych jeho příchod zaregistrovala. Ráno jsem odcházela dříve, takže jaképak ranní rozplývání se nad mou snahou. Opravdová radost přišla až jsme se potkali doma po práci. Ale byla to opravdová radost s lehkou obavou, jestli na něj nečekají úkoly typu „udělej vánoční úklid celého bytu“.

JAKÉ BYLY JEDNY Z PRVNÍCH AKTIVIT?

První den jsem začala zlehka. Uvařila jsem dlouho slibovanou večeři. Zdravou verzi kuře Arrabiata. Je to rychlovka za 20 minut hotová. A moc dobrá! ?

A možná ještě zmíním druhý den, protože to byla takový perlička. V obálce si Johny našel, že se půjdeme podívat na rozsvěcování vánočního stromečku na Staromák. Na internetu psali, že se rozsvěcuje každou hodinu od 16:30 do pozdějších večerních hodin. Už na internetu to znělo vtipně. Samozřejmě i tak tam byla velká spousta lidí. Všude policie a protiteroristické zábrany, které byly ozdobeny vánočními řetězy. S pocitem bezpečí jsme se vydali na prohlídku trhů (svařák tam opravdu nedoporučuji, raději zkuste Náměstí Míru) a obdivování hlavní dominanty náměstí – stromečku. Již rozsvíceného. Nabízela se tedy otázka, co budou vlastně rozsvěcovat, když už stromek svítí. Aha, takže ho určitě předtím zhasnou.

Ano, teorie se ukázala být pravdivou. Opravdu na minutu ztmavl a za doprovodu zpěvů z večerníčku Krakonoš se postupně rožínal (je to valašské označení pro rozsvícení), měnil barvy… No paráda, skoro jako při Signal festivalu.

Fotku nemám. Ani video. Ale věřím, že tento zážitek ve svém bohatém životě můžete postrádat. ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek