originální vánoční kalendář diy

JAK MÍT ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ KALENDÁŘ NA 30 DNÍ A NEZTLOUSTNOUT Z NĚJ?

Možná to znáte z dětství také. Těšili jste se na Mikuláše, protože ten donesl skvělé mini dárečky, které každý den zpříjemňovaly čekání na Ježíška.

Když jsem byla menší, přednášela jsem Mikuláši básničku (kdy jsem stejně kvůli stresu zapomněla slova někde uprostřed) nebo jsem zpívala písničku (podobný scénář jako s básničkou). Postupem času za námi přestalo trio Mikuláš, čert a anděl jezdit a navštěvoval nás už jen čert. Co bylo důvodem, můžu jen hádat… Osobně si myslím, že za to mohla lokalita, ve které bydlíme (na samotě u lesa, doslova). Názor rodičů byl, že jsem začala už jen zlobit, takže proč by jezdil Mikuláš s andělem, že jo?

Nicméně i když přišel jen čert, dostávala jsem bezva kalendář. Dokonce bych použila slovo „vytuněný“. Nebyl to klasický kalendář od Milky, který koupíte v supermarketu – kde každý den vyloupnete malé čokoládové překvápko. Naši vždycky vzali špagátek a na něj zavěsili dárečky. V dárečcích pak byla různorodá překvápka – omalovánky, pastelky, sladkosti a jiné zajímavosti. A já samozřejmě každý den trávila opatrným nahlížením do dárečků a lehkým poodkrýváním papíru, jestli náhodou neobjevím, co mě čeká dál.

A jednou jsem si dovolila rozbalit „náááhodou“ dva dárečky v jeden den. Protože jsem to čekání nevydržela. Byl abnormálně velký a těžko identifikovatelný. Dostala jsem za to za uši (pod výhružkou, že další čert už donese jen uhlí a mrkev, což se další rok fakt stalo) a bohužel už si vůbec nepamatuju, jestli ta raubířina stála za to. ?

Na tento kalendář mám jen a jen skvělé vzpomínky. Prosinec byl kvůli tomu jeden z nejoblíbenějších měsíců v roce. A já jsem chtěla, aby měl můj muž podobný super zážitek. Proto jsem se rozhodla vymyslet na každý den jednu aktivitu (přece nebudu dospělému chlapovi dávat jako dárek omalovánky, no ne?). Tu pak budeme podnikat spolu, s přáteli, nebo ji Johny uskuteční sám.

A jak to celé dopadlo vidíte na fotce. Zítra napíšu, jak jsem kalendář vymyslela a jaké bylo první překvápko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek