Náš-vánoční-stromek

MĚLI BY NOVOMANŽELÉ TRÁVIT VÁNOCE SPOLU?

Každý rok se s mou drahou polovičkou na Vánoce rozdělujeme. Děláme to tak od doby, co spolu chodíme. Vždycky spolu nejprve přijedeme k našim, kde je Johny na několik dní.

Potom on jede po své ose na Slovensko k rodině, já zůstávám. Následně přichází Štědrý den (voláme si a chválíme se s nadílkou), ujídáme svým rodinám vánoční cukroví, kávičkujeme, každý zvlášť trošku tlousteme, no a kolem 26. většinou dojedu zase já (a vše pokračuje, jen společně).

S čím se už roky potkávám je velké překvapení ze strany okolí. Nejvíce jsme šokovali letos. Jsme novomanželé, takže bychom měli trávit Vánoce společně, no ne? Nabízí se pár variant:

a. Slavit je sami v Praze.
b. Slavit je u jedné z rodiny, potom přejet k té druhé. A příští rok pořadí prostřídat, aby to bylo fér.
c. Oslavit je v zahraničí. Ideálně na Kubě, Srí Lance apod., aby člověk mohl na Facebook posílat krásné fotky z pláže v šortkách, zatímco tady každý sní o Vánocích bílých (zatímco realita bývá poslední roky značně blátivá). ?
d. Nejít s davem a neslavit Vánoce vůbec. Nebo je oslavit spolu s asijskými národy až v únoru.

My s Johnym zatím máme heslo, že dokud nemáme prcka, není nutno trávit Vánoce společně. Jiní kamarádi zase mají heslo, že „když už spolu bydlí a jsou spolu celý rok, proč by se rozdělovali“ (jakože „to je přece jasné, ne?“). Pak je samozřejmě spousta dalších názorů. A v tom to je.

Je dobré se zamyslet, co člověku vyhovuje, zaujmout stanovisko a podle toho činit. Pokud člověk spokojený není, je třeba to změnit.

Jo a další překvapení z prosincového kalendáře jsem na 24. pojala prakticky. Popřála jsem krásné Vánoce a užití si pohody s rodinou (pochvalné poplácání se po rameni). ?

Author: Vendi

Jste na správném místě, pokud jste ve vztahu, manželství, nebo jedno z toho plánujete. Mým cílem je přinášet vám inspiraci, aby váš vztah byl plnohodnotný a naplňující ❤. Prostě abyste s partnerem mohli žít „šťastně až do smrti“. Vím, zní to trošku jako klišé. 🙂 Ale sama jsem z rozvedené rodiny a ve svém okolí věčně slyším spíše negativní příběhy… Proto jsem se rozhodla, že chci ukazovat i to dobré.

Ráda vás uvidím i na mém  Youtube kanále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *