VYHODNOCENÍ A SHRNUTÍ #1: PROSINCOVÝ ORIGINÁLNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Podobné články:

Protože je začátek měsíce, je také čas na vyhodnocení toho předešlého z hlediska výzvy, kterou jsem mně a Johnymu vymyslela. V prosinci bylo cílem zpříjemnit Johnymu čekání na Vánoce. Inspirovala jsem se svým dětstvím. Jako prostředek jsem zvolila speciální obálky s úkolem ala Vánoční adventní kalendář. Jak ho udělat, se můžete dočíst v mém dřívějším článku. Rozhodně to není nic složitého. ?

NAŠE CELKOVÉ HODNOCENÍ?

Benefitů bylo překvapivě spoustu. Nejdůležitější se dá označit jako pěkné zpestření vztahu.

Spousta věcí, kterou jsme měli v plánu udělat NĚKDY během prosince se také pohnula kupředu bez zbytečného odkládání. Ani já, ani Johny jsme nechtěli kazit legraci a kouzlo každodenních překvapení. Proto jsem se třeba já donutila upéct cukroví a Johny  udělal vědomě o něco více dobrých skutků, než by udělal normálně.

A některé věci bychom normálně ani nedělali, ale zpětně vidím, že nám opravdu pomohly k navození vánoční atmosféry (třeba vyzdobení bytu vánočními dekoracemi – záclonami, svíčkami, vločkami na okno…).

CO SE POVEDLO?

  1. Celý nápad s kalendářem byl bezva – má drahá polovička byla nadšená, co tam bude mít.
  2. První dva týdny byly dobře naplánované – měli jsme aktivity, které se daly zvládnout (časově, energií, kterou má člověk po příchodu z práce, i jednoduchostí realizace).
  3. Nechyběla kombinace aktivit společných, individuálních i s kamarády. Když vezmu v úvahu jiné dělení, měli jsme akce na dobročinnost, společný čas i utužování vztahů s rodinami.
  4. Co považuji na nejlepší vychytávku: Obálky jsem nezalepovala, což se ukázalo jako nejpraktičtější věc vůbec. Několikrát se stalo, že se nenadále změnily plány a musela jsem něco domyslet, upravit atd.

Toto je (krátký) prostor pro Johnyho, jehož jsem požádala o shrnutí z jeho strany:

Kalendář byl super překvapení. Skoro jako bych se vrátil do dětství, kdy jsem se těšil, co mi přinese další den. Jsem rád, že sis dala záležet. Líbilo se mi to i dekorativně. A byl to takový fajn mix různorodých aktivit, do kterých bychom se někdy úplně sami bez pomoci nedokopali. Jako třeba pečení a zdobení tvých perníčků.

CO BY STÁLO ZA VYLEPŠENÍ DO DALŠÍHO ROKU?

  1. Mít nápady (a realizovat je) celých 31 dní je OPRAVDU NÁROČNÉ, přestože se to na první pohled nezdá. Právě v případech, kdy se něco změní (změna plánů s kamarády), něco přestane platit (služebka na několik dní), nebo na něco nejsou podmínky (stavění sněhuláka, když není sníh).
    Řešení: Mít kalendář opravdu jen do 24.12. Případně mít v některých obálkách jen nějakou blbost – malou sladkost, sušené ovoce… Však víte, co myslím.
  2. Ke konci jsem ztrácela přehled, co se změnilo, co je v obálce teď, takže jsem nebyla na všechno připravená. Vaření masaly třeba ztroskotalo na tom, že jsme neměli doma mléko. A zapomněla jsem ho koupit. Což je opravdu škoda. Někdy více znamená méně. V tomto případě je lepší mít menší počet úkolů, ale dát si na nich záležet.

Další prostor pro Johnyho shrnutí:

Blbé bylo, když ty úkoly byly na dálku – když jsem byl pryč já nebo ty. To se pak plnilo hůř, ani jsem neměl takovou motivaci. Udělal bych to příště jen do toho 24.

Když to vezmu suma sumárum, jsem moc ráda, že jsme v prosinci byli tak moc šikovní a svědomitě jsme úkoly plnili. V prosinci je podle mého čas, kdy je na podobné „blbost“ prostor.

> > > Kalendář s nápady, které jsme měli my, si můžete zdarma STÁHNOUT ZDE. < < <

Prosinec byl pro nás nevšední měsíc. Příští rok vše určitě zopakujeme! A bude to ještě vytuněnější. ?

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *