VÍTÁM VÁS NA MÉM BLOGU RECEPT NA VZTAHY!

Pokud jste ve vztahu, manželství, nebo jedno z toho plánujete, pak by toto místo mohlo být tím pravým i pro vás. Byla bych moc ráda, kdybyste zde našli inspiraci, motivaci nebo komunitu lidí, kteří (také) usilují o plnohodnotné a naplňující vztahy.

Nechci vás na blogu poučovat, co se svým vztahem dělat máte, nebo nemáte. To víte nejlépe vy sami.

Avšak ráda bych vám ulehčila hledání užitečných informací k tomu, jak na svém vztahu pracovat a krůček po krůčku ho vylepšovat. Protože vždycky je co zlepšovat, no ne? 🙂

PROČ JSEM ZAČALA BLOG PSÁT?

Už dlouhou dobu mě zlobilo, že kolem sebe slyším spoustu negativních vztahových příběhů: Jak se lidi rozvádí, jak se hádají a jak se podvádí.

Pocházím z rodiny, kde babičce a dědovi manželství vyšlo a po letech jim lidé říkají, že jsou jako zamilovaní. Zároveň ale mám i zkušenost s rozvodem, protože mamce a taťkovi se problémy vyřešit nepovedlo a v mých šesti letech se rozvedli.

Protože věřím, že dokážeme svůj život tvořit a ne mu jen pasivně přihlížet, rozhodla jsem se najít recept na vztah. 

Nevím, zda vůbec nějaký existuje. A každý z nás ho jistě bude mít jiný. Přesto doufám, že existují principy, které k plnohodnotným a naplňujícím vztahům vedou.

Takhle to tedy začalo… Chtěla jsem najít způsob, jak mít s mým manželem bezva vztah. Za dobu, co bloguju, se nacházím ve fázi, kdy s čistým svědomím říkám, že máme nejlepší vztah, jaký jsme kdy měli. 

No vážně. 🙂

 

„Slovo ‚láska‚ je podstatné jméno. Je to cit, který snadno vyprchá. Ale slovo ‚milovat‚ je sloveso. Je to činnost. Konstatní snaha, která přináší ovoce vytvralcům.“

CO SE BUDE NA BLOGU DÍT?

O tom, co najdu, vám chci přinášet reportáže.

Najdete zde články z různých kategorií. Nicméně všechny budu ladit tak, aby vám přinášely inspiraci do vztahu.

Těšit se můžete třeba na:

  • Tipy na rande a společné zážitky, které můžete vyzkoušet i vy, abyste utužili vztah (což můžete brát jako nápady na partnerský team-building).
  • Zajímavé myšlenky, na které jsem narazila bavením se s lidmi, v knihách nebo sledováním inspirativních řečníků.
  • Projekty, které mohou pomoct v různých životních fázích.
  • Souhrn knih, které se vymykají svým skvělým obsahem a rozhodně stojí za námahu si přečíst. Nebo naopak nestojí. A takové budu rovněž zmiňovat.
  • Souhrn filmů na dlouhé večery.
  • Rozhovory s lidmi, kteří se vztahy zabývají a kteří mají co říct. Nebo mají recept na vztahy. 🙂
  • DIY projekty. Na zkrášlení bytu nebo dárky (a jak je mým dobrým zvykem, budu dávat i DIY, které se nepovedly). Abyste viděli, že nešikovnost je normální.

Zkrátka půjde o různé tipy & triky do vztahu. Vašeho, našeho, kokoholiv… 🙂

laskavost a pozitivní myšlení

Občas udělám 21 denní výzvu, kterou můžeme plnit všichni společně. Své dojmy si následně můžeme sdílet. Naposledy jsem měla výzvu mindfulness, předtím třeba vaření nebo 5 jazyků lásky od Garyho Chapmana v praxi.

Jak vidíte, je nač se těšit!

Mimo blog se můžeme sledovat a podporovat navzájem na Instagramu pod hastagem #receptnavztahy.

Jelikože mě začalo také velmi bavit natáčení videí, můžete mě sledovat také na Youtube na kanálu Recept na vztahy. Pokud mě podpoříte odběrem, budu moc ráda!

Kanály se navzájem doplňují, ale zvolte si sledovat ten, který vám přijde nejbližší. Myslím, že o nic nepříjdete. 🙂

SLOVO ZÁVĚREM?

Já sama pocházím z rozvedené rodiny a s taťkou jsme se nestýkali. Nemůžu ani říct, že by si moje maminka kdy našla plnohodnotnou náhradu.

Měla jsem však skvělé prarodiče, kteří mi ukazovali, že jeden dlouhodobý vztah možný je.

Pamatuju si nějaké karamboly. Ne, že ne.

Ale úspěšně je přestáli. Když je dnes potká někdo cizí, říká jim, že působí jako čerstvě zamilovaní. A víte, kolik let už spolu jsou? Přes 50 – nedávno slavili!

V době, kdy babička jezdívala z práce a děda už býval doma na důchodě, sedávali spolu vždycky v létě na lavičce a povídali si. Co si pamatuju, pořád si měli co povídat.

Podobnou vizi mám i já pro můj vztah s manželem. Chci s ním zestárnout a povídat si na lavičce. O čemkoliv.

A opravdu bych nám všem přála, aby se naše vize splnila. Ať už je jakákoliv.

Pokud budu moct nějak pomoct, nasměrovat, vyslechnout vás… Budu určitě velmi ráda, pokud napíšete komentář k příspěvkům nebo na mail vendula.debnar@receptnavztahy.cz.

Děkuji, že jste si našli čas se u mě zastavit!

S láskou,

Vendi

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek