BANKA (EPICENTRUM) LÁSKY BANSKÁ ŠTIAVNICA

Do banky chodívám docela často – minimálně do bankomatu. Pojem „banka lásky“ mi byl ale dlouhá léta cizí. Jako člověk, který v bance lásky nikdy nebyl bych si představila cokoliv – úschovnu prstenu od zesnulého manžela, ustřihnutý vlas milenky nebo knihovnu zamilovaných a romantických knih.

Epicentrum (alias banku) lásky otevřeli nedávno (listopad 2017)  v Banské Štiavnici na Slovensku. Jedná se o dům, kde žila Marina – dcera bohatých rodičů. Ta se zamilovala do romantického básníka Sládkoviče. Na základě jejich nešťastného milostného příběhu vznikla báseň, kterou Sládkovič věnoval své nešťastné milé.

Teď je oficiálně nejdelší básní o lásce na světě (dokonce zapsaná v knize rekordů). A právě dům Mariny je přeměněn na muzeum, interaktivní výstavu a archiv předmětů, které pro různé lidi symbolizují lásku.

Právě sem jsme se vydali na výlet a právě o tom jsem natočila video. Doufám, že vás inspiruje se do Banské Štiavnice také podívat. 🙂

 

Jestli máte tipy na podobná pěkná místa, budu ráda, když mi je napíšte 🙂

S láskou, Vendi

Author: Vendi

Jste na správném místě, pokud jste ve vztahu, manželství, nebo jedno z toho plánujete. Mým cílem je přinášet vám inspiraci, aby váš vztah byl plnohodnotný a naplňující ❤. Prostě abyste s partnerem mohli žít „šťastně až do smrti“. Vím, zní to trošku jako klišé. 🙂 Ale sama jsem z rozvedené rodiny a ve svém okolí věčně slyším spíše negativní příběhy… Proto jsem se rozhodla, že chci ukazovat i to dobré.

Ráda vás uvidím i na mém  Youtube kanále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *