PARTNERSKÁ MASÁŽ – DOJMY Z KURZU

Podobné články:

Zabrousím teď do lehce intimní oblasti aneb téma „partnerská masáž„. Pro někoho možná intimní až tolik není, ale já mám pokaždé zvláštní pocit, když si mám polonahá lehnout na stůl a nechat se osahávat cizím člověkem – někdy půl hodiny a někdy dokonce hodinu. Dobrá masáž ale dokáže skvěle rozchodit ztuhlé svaly a mě osobně se už občas povedlo na lehátku zaspat. Člověka, co byl na masáži, tak většinou poznáte buď podle pomalejších reakcí (zaspal) nebo podle kruhového otlaku na obličeji (od díry v lehátku). 🙂

Sama už jsem vyzkoušela spoustu masáží. K těm nejzajímavějším zážitkům patřily:

 • čakrová – prý po ní občas lidé pláčou;
 • čokoládová – jde spíše o marketing, čokolády si ani nelíznete;
 • olejová – specifikum hinduistických zemí, kde se teplý olej lije na čelo;
 • baňková – po které alespoň mně vznikly na zádech velké modřiny, že jsem vypadala jako fialový dalmatin (což byl smutný moment, protože to byla první masáž tohoto druhu a to 2 týdny před svatbou, kdy jsem měla korzetové šaty s odhalenými zády 🙂 );
 • bezdoteková – jen se dlaněmi přejíždí po těle člověka a srovnávají se energie (nebo něco v tom smyslu).

Ale zažila jsem i klasiky – třeba thajskou (celého těla – super), s lávovými kameny, a pak masáže specifických částí těla (krom zad taky hlava, ruce nebo chodidla).

Nicméně kategorie partnerských masáží pro mě až doteď byla nepoznanou odnoží. Stejně jako role ne masírovaného, ale masírujícího. K tělu mám obrovský respekt. Vždycky jsem se bála, že pokud by člověk dělal masáž doma sám, mohl by druhému nějakou část těla (hlavně záda nebo svaly) pohmoždit, hůře i zranit.

Na manželovy narozeniny jsme dostali poukaz na celodenní výuku partnerské masáže. Jeho jazykem lásky je fyzický kontakt, proto byl dárek jako na míru ušitý (více o jazycích lásky jsem psala v dřívějších článcích).

Na následujících řádcích bych proto ráda popsala, co se za den výuky událo, co čekat i nečekat.

Nejdříve ze všeho bych ještě ráda podotkla, že jsem předpokládala, že se půjdeme učit masírovat jen jako partneři spolu s masérem a nějakou figurínou.

Drobné opravy v mém předpokladu:

 1. Partneři se rovnou masírují navzájem.
 2. Většinou školení trvá dva dny, protože když se naučíte nohy, zadek, ruce, záda a hlavu = první den, přejde se na intimní partine (prsa a břicho = druhý den).
 3. Jedná se o intimní aktivitu, která, jak zmiňoval masér, může vyvrcholit. Jestli spánkem nebo něčím jiným záleží na páru. 🙂

JAK KURZ PROBÍHÁ?

Varianty jsou prý dvě. Individuální kurz a skupinový.

Protože jsme výuku masáže dostali dárkem, měli jsme individuální výuku a mohli jsme si vybrat termín sami.

POZITIVA:

 • Měli jsme školitele jen pro sebe.
 • Měli jste pro sebe i celou místnost (což se ukázalo být jako výhodné už jen kvůli topení, které se regulovalo na naše přání).
 • Byla nám věnována plná pozornost = masírovali jsme pod dohledem.
 • Nemuseli jsme se bát zeptat. V nejhorším bychom se ztrapnili jen před sebou (no, a masérem).

MOŽNÉ NEVÝHODY:

 • Nevěděli jsme (ani naši obdarovávatelé), že na kurz potřebujeme “živou” figurantku z masa a kostí (nevím, jeslti by u pana maséra prošel i fugurat), na které nám na kurzu ukazoval své fígle.
 • Pokud bychom měli ještě druhou část s masírováním intimních partií, asi by naše kamarádka jen tak nepřišla (nedivím se).
 • Pokud vám osobnostně masér nesedne, jste odsouzeni s ním strávit cca 8 hodin v jeden (jinak krásný) víkendový den.

jak získat figuranta na masáž

Naše kamarádka si zkušenost opravdu pochvalovala. Masáž dostala od profesionála, celou dobu v místnosti byla s námi, takže slyšela výklad a také se mohla doptávat, co zajímalo ji samotnou. A navíc se v mezičase, kdy jsme se my učili na sobě navzájem, mohla věnovat vlastním věcem.

Figurantka by si tedy s sebou mohla vzít počítač, knihu nebo cokoliv, co by jinak chtěla dělat.

PRŮBĚH KURZU:

Jednalo se o dvě části. Pokud bychom měli kurz na dva dny, byla by teorie vs. praxe v procentuálním poměru 5:95. Ale ve zkratce vám shrnu, na co byste se mohli těšit:

1. TEORIE

Nejdříve jsme si cca na hodinu a půl poslechli úvodní teorii. Nic jsme si nemuseli psát, protože pan masér nám dal celý papír, ze kterého četl, s sebou domů.

V rámci teori jsme probrali:

Kdy lze a kdy nelze masírovat? 

Jaké druhy olejů existují a na co si u nich dát pozor?

Jaké jsou druhy silic a jejich účinky?

Jak by měla masáž probíhat (pomůcky, tipy a triky)?

A ještě další tématické okruhy, které jsem úspěšně zapomněla. Štěstí, že máme papír doma. 🙂

Čast teorie byla naštěstí velmi kraťoučká. Po každém dílčím úseku se nás pán ptal, zda máme nějaké otázky. Pokud již tedy nějakou základní znalost máte, určitě je prostor dozvědět se i více mimo „výukový standard„.

Teiroe ještě v cca 10 minutách probíhá u první masáže, protože tam masér vysvětluje, co znamená který úchop popsaný v papírech (viz dále).

2. PRAXE

Nejdříve na lehátko zalehla figurantka. Začali jsme masáží nohou. Masér nás nasměroval na druhou stranu stolu a nechal nás předčítat z předtištěného papíru.

Úvod byl rozpačitý. Utkvěla mi v hlavě jeho otázka zda „umíme číst„.

Po lehce nevraživém pohledu z mé strany a ujištění, že číst umíme, jsme po odstavcích začali odříkávát nezámá slovíčka z papíru bod po bodu, zatímco pán vše rovnou demonstroval.

Musím říct, že už dlouho jsem se necítila při čtení nahlas tak blbě. A to se považuji za dobrého čtenáře. Na papíru byly věci, které jsem asi ještě nikdy neslyšela (nebo si je z biologie vážně nepamatuju). Třeba:

patička dlaní”, „malíkovými hranami vytírejte (?!) lýtko

Z nohou jsme se přesunuli na zadek (následovala otázka, zda je naše kamarádka ochotná nechat si před námi masírovat i tuto část – dohodnout se bylo lehce rozpačité pro obě strany). A následně na oběd.

Obědový zážitek přeskočím. Ten bude mít každý individuální. Základní poučka ale je nenapráskat se a dát si něco lehčího. Aby partner nerozmasíroval něco, co by neměl.

Po obědě pak výuka pokračovala rukama, zádama (i s krkem) a nakonec obličejem.

Obličej byl fajn, hlavně masírování pokožky ve vlasech a lehké tahání za vlasy.

partnerská masáž zkušenost

Masáž doma prý může trvat až tři hodiny.

Od kurzu uběhly to již dva měsíce a ještě stále jsme “neměli čas” si naučené hmaty na sobě vyzkoušet. Zmíněné tři hodiny v nás asi zakořenily podvědomý odpor. 🙂

Za jeden večer/den by se neměli masírovat oba partneři. Prý (a to pán zdůrazňoval) nejde JEN o masáž samotnou, ale o společný partnerský prožitek. Není cílem jednoho zrelaxovat a následně ho náročnou masáží zase dodělat.

TIP: Nám se líbily masáže nohou a rukou. V případě nedostatku času je tedy možnost pomasírovat si jen některé partie, které jsou partnerovi příjemné.

TIP 2: Muži prý mají nejvíce stresu a napětí v lýtkách. Když je žena dobře promasíruje, měl by být partner uvolněnější. Ženy naopak mají spoustu stresu v rukách – přední strana od loktu k zápěstí.

Pokud budete při masáži pracovat s rostlinnými oleji, je dobré si na masáž vzít horší ručníky a oblečení (a to dobře vyprat), protože olej v oblečení začne oxydovat a může začít smrdět.

BRONZOVÉ (ale důležité) PRAVIDLO: Nebezpečná je oblast páteře. Na obratle se nikdy nesmí tlačit. Vždy masírujeme jen okolo. Jinak hrozí zranění partnera.

STŘÍBRNÉ PRAVIDLO: Masírovaný by neměl masérovi do masáže kecat. Může říct, když ho něco začne bolet, ale primárně jde o klid a relaxaci.

ZLATÉ PRAVIDLO: Podmínky by se měly v domácnosti přizpůsobit tak, aby bylo dobře masérovi. Ten by si měl říct, jak vysoko masírovaného potřebuje položit, jak teplo v pokoji má být (ale nějaké teploty jsou předem doporučené, aby zase nepromrzl masírovaný a mohl sám relaxovat).

DALŠÍ SUPER PRAVIDLO (ASI PLATINOVÉ) :-): Masírování není o síle. Když žena masíruje muže (jakože větší horu masa, než je ona sama), neměla by být na pokraji sil. Jde spíše o správný tlak na správné místo.

TIP: Že už jste za hranicí sil poznáte tak, že se vám klepou ruce při masírovacím tahu (ne v klidovém stavu – to může být nervozita (nebojte), nebo zima (přitopte)).

NAŠE ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ:

Zkušenost dobrá, uvidíme, kolik na masáž budeme mít v běžném provozu čas (zatím, jak jsem psala, moc ne).

Osobně jsem moc ráda, že jsme na kurz šli. Manžel má podle knihy 5 jazyků lásky od Garyho Chapmana primární jazyk fyzický kontakt, takže byl teoreticky v sedmém nebi. .

Mně osobně příliš nesedla osobnost pana maséra, takže jsem si interakce s ním příliš neužívala. Což může být individuální pocit a nerada bych jen kvůli tomu dělala z komára velblouda.

A příště, kdybychom šli na pokračování výuky masáže, snažili bychom se dostat na skupinový kurz, kde jsou prý jen 4 páry. Výhoda je, že figurantka již na kurzech bude předplacená, takže nemusíte přemlouvat nikoho z přátel.

Máte take zkušenosti s podobným kurzem? 🙂

S láskou, Vendi

Související příspěvky

2 Comments

 1. Ahoj Vendi, díky za článek s inspirací, akorát se s přítelem poohlížíme po párové masáži. 🙂 Jinak po baňkový masáži máš modřiny vždycky… to je tak nějak pointa celé masáže .D vytváří ti na kůži zdravý podtlak, který rozproudí energii a probere zatuhlé svaly, ale logicky (jako třeba u cucfleku) ten podtlak vytvoří modřinu 🙂

 2. Ahoj Marti,
  tak doufám, že nějakou dobrou najdete. V Praze je výběr možná až paralyzující. 🙂
  No jo, zpětně mi to taky dává smysl. Ale když ležíš na lehátku, nic o baňkách nevíš (a nikdy předtím jsi je ani na vlastní oči neviděla), tak bych spíše řekla, že mi masérka měla v danou chvíli říct o procesu i možných rizicích, abych se mohla plně rozhodnout. 😀 Ale o to vtipnější zážitek to před svatbou alespoň byl… A tobě ta baňková masáž reálně citelně pomáhá?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *