partnerská masáž zkušenost hodnocení

PARTNERSKÁ MASÁŽ – DOJMY Z KURZU

Zabrousím teď do lehce intimní oblasti aneb téma “partnerská masáž“. Pro někoho možná intimní až tolik není, ale já mám pokaždé zvláštní pocit, když si mám polonahá lehnout na stůl a nechat se osahávat cizím člověkem – někdy půl hodiny a někdy dokonce hodinu. Dobrá masáž ale dokáže skvěle rozchodit ztuhlé svaly a mě osobně se už občas povedlo na lehátku zaspat. Člověka, co byl na masáži, tak většinou poznáte buď podle pomalejších reakcí (zaspal) nebo podle kruhového otlaku na obličeji (od díry v lehátku). 🙂

Sama už jsem vyzkoušela spoustu masáží. K těm nejzajímavějším zážitkům patřily:

 • čakrová – prý po ní občas lidé pláčou;
 • čokoládová – jde spíše o marketing, čokolády si ani nelíznete;
 • olejová – specifikum hinduistických zemí, kde se teplý olej lije na čelo;
 • baňková – po které alespoň mně vznikly na zádech velké modřiny, že jsem vypadala jako fialový dalmatin (což byl smutný moment, protože to byla první masáž tohoto druhu a to 2 týdny před svatbou, kdy jsem měla korzetové šaty s odhalenými zády 🙂 );
 • bezdoteková – jen se dlaněmi přejíždí po těle člověka a srovnávají se energie (nebo něco v tom smyslu).

Ale zažila jsem i klasiky – třeba thajskou (celého těla – super), s lávovými kameny, a pak masáže specifických částí těla (krom zad taky hlava, ruce nebo chodidla).

Nicméně kategorie partnerských masáží pro mě až doteď byla nepoznanou odnoží. Stejně jako role ne masírovaného, ale masírujícího. K tělu mám obrovský respekt. Vždycky jsem se bála, že pokud by člověk dělal masáž doma sám, mohl by druhému nějakou část těla (hlavně záda nebo svaly) pohmoždit, hůře i zranit.

Na manželovy narozeniny jsme dostali poukaz na celodenní výuku partnerské masáže. Jeho jazykem lásky je fyzický kontakt, proto byl dárek jako na míru ušitý (více o jazycích lásky jsem psala v dřívějších článcích).

Na následujících řádcích bych proto ráda popsala, co se za den výuky událo, co čekat i nečekat.

Nejdříve ze všeho bych ještě ráda podotkla, že jsem předpokládala, že se půjdeme učit masírovat jen jako partneři spolu s masérem a nějakou figurínou.

Drobné opravy v mém předpokladu:

 1. Partneři se rovnou masírují navzájem.
 2. Většinou školení trvá dva dny, protože když se naučíte nohy, zadek, ruce, záda a hlavu = první den, přejde se na intimní partine (prsa a břicho = druhý den).
 3. Jedná se o intimní aktivitu, která, jak zmiňoval masér, může vyvrcholit. Jestli spánkem nebo něčím jiným záleží na páru. 🙂

JAK KURZ PROBÍHÁ?

Varianty jsou prý dvě. Individuální kurz a skupinový.

Protože jsme výuku masáže dostali dárkem, měli jsme individuální výuku a mohli jsme si vybrat termín sami.

POZITIVA:

 • Měli jsme školitele jen pro sebe.
 • Měli jste pro sebe i celou místnost (což se ukázalo být jako výhodné už jen kvůli topení, které se regulovalo na naše přání).
 • Byla nám věnována plná pozornost = masírovali jsme pod dohledem.
 • Nemuseli jsme se bát zeptat. V nejhorším bychom se ztrapnili jen před sebou (no, a masérem).

MOŽNÉ NEVÝHODY:

 • Nevěděli jsme (ani naši obdarovávatelé), že na kurz potřebujeme “živou” figurantku z masa a kostí (nevím, jeslti by u pana maséra prošel i fugurat), na které nám na kurzu ukazoval své fígle.
 • Pokud bychom měli ještě druhou část s masírováním intimních partií, asi by naše kamarádka jen tak nepřišla (nedivím se).
 • Pokud vám osobnostně masér nesedne, jste odsouzeni s ním strávit cca 8 hodin v jeden (jinak krásný) víkendový den.

jak získat figuranta na masáž

Naše kamarádka si zkušenost opravdu pochvalovala. Masáž dostala od profesionála, celou dobu v místnosti byla s námi, takže slyšela výklad a také se mohla doptávat, co zajímalo ji samotnou. A navíc se v mezičase, kdy jsme se my učili na sobě navzájem, mohla věnovat vlastním věcem.

Figurantka by si tedy s sebou mohla vzít počítač, knihu nebo cokoliv, co by jinak chtěla dělat.

PRŮBĚH KURZU:

Jednalo se o dvě části. Pokud bychom měli kurz na dva dny, byla by teorie vs. praxe v procentuálním poměru 5:95. Ale ve zkratce vám shrnu, na co byste se mohli těšit:

1. TEORIE

Nejdříve jsme si cca na hodinu a půl poslechli úvodní teorii. Nic jsme si nemuseli psát, protože pan masér nám dal celý papír, ze kterého četl, s sebou domů.

V rámci teori jsme probrali:

Kdy lze a kdy nelze masírovat? 

Jaké druhy olejů existují a na co si u nich dát pozor?

Jaké jsou druhy silic a jejich účinky?

Jak by měla masáž probíhat (pomůcky, tipy a triky)?

A ještě další tématické okruhy, které jsem úspěšně zapomněla. Štěstí, že máme papír doma. 🙂

Čast teorie byla naštěstí velmi kraťoučká. Po každém dílčím úseku se nás pán ptal, zda máme nějaké otázky. Pokud již tedy nějakou základní znalost máte, určitě je prostor dozvědět se i více mimo “výukový standard“.

Teiroe ještě v cca 10 minutách probíhá u první masáže, protože tam masér vysvětluje, co znamená který úchop popsaný v papírech (viz dále).

2. PRAXE

Nejdříve na lehátko zalehla figurantka. Začali jsme masáží nohou. Masér nás nasměroval na druhou stranu stolu a nechal nás předčítat z předtištěného papíru.

Úvod byl rozpačitý. Utkvěla mi v hlavě jeho otázka zda “umíme číst“.

Po lehce nevraživém pohledu z mé strany a ujištění, že číst umíme, jsme po odstavcích začali odříkávát nezámá slovíčka z papíru bod po bodu, zatímco pán vše rovnou demonstroval.

Musím říct, že už dlouho jsem se necítila při čtení nahlas tak blbě. A to se považuji za dobrého čtenáře. Na papíru byly věci, které jsem asi ještě nikdy neslyšela (nebo si je z biologie vážně nepamatuju). Třeba:

patička dlaní”, “malíkovými hranami vytírejte (?!) lýtko

Z nohou jsme se přesunuli na zadek (následovala otázka, zda je naše kamarádka ochotná nechat si před námi masírovat i tuto část – dohodnout se bylo lehce rozpačité pro obě strany). A následně na oběd.

Obědový zážitek přeskočím. Ten bude mít každý individuální. Základní poučka ale je nenapráskat se a dát si něco lehčího. Aby partner nerozmasíroval něco, co by neměl.

Po obědě pak výuka pokračovala rukama, zádama (i s krkem) a nakonec obličejem.

Obličej byl fajn, hlavně masírování pokožky ve vlasech a lehké tahání za vlasy.

partnerská masáž zkušenost

Masáž doma prý může trvat až tři hodiny.

Od kurzu uběhly to již dva měsíce a ještě stále jsme “neměli čas” si naučené hmaty na sobě vyzkoušet. Zmíněné tři hodiny v nás asi zakořenily podvědomý odpor. 🙂

Za jeden večer/den by se neměli masírovat oba partneři. Prý (a to pán zdůrazňoval) nejde JEN o masáž samotnou, ale o společný partnerský prožitek. Není cílem jednoho zrelaxovat a následně ho náročnou masáží zase dodělat.

TIP: Nám se líbily masáže nohou a rukou. V případě nedostatku času je tedy možnost pomasírovat si jen některé partie, které jsou partnerovi příjemné.

TIP 2: Muži prý mají nejvíce stresu a napětí v lýtkách. Když je žena dobře promasíruje, měl by být partner uvolněnější. Ženy naopak mají spoustu stresu v rukách – přední strana od loktu k zápěstí.

Pokud budete při masáži pracovat s rostlinnými oleji, je dobré si na masáž vzít horší ručníky a oblečení (a to dobře vyprat), protože olej v oblečení začne oxydovat a může začít smrdět.

BRONZOVÉ (ale důležité) PRAVIDLO: Nebezpečná je oblast páteře. Na obratle se nikdy nesmí tlačit. Vždy masírujeme jen okolo. Jinak hrozí zranění partnera.

STŘÍBRNÉ PRAVIDLO: Masírovaný by neměl masérovi do masáže kecat. Může říct, když ho něco začne bolet, ale primárně jde o klid a relaxaci.

ZLATÉ PRAVIDLO: Podmínky by se měly v domácnosti přizpůsobit tak, aby bylo dobře masérovi. Ten by si měl říct, jak vysoko masírovaného potřebuje položit, jak teplo v pokoji má být (ale nějaké teploty jsou předem doporučené, aby zase nepromrzl masírovaný a mohl sám relaxovat).

DALŠÍ SUPER PRAVIDLO (ASI PLATINOVÉ) :-): Masírování není o síle. Když žena masíruje muže (jakože větší horu masa, než je ona sama), neměla by být na pokraji sil. Jde spíše o správný tlak na správné místo.

TIP: Že už jste za hranicí sil poznáte tak, že se vám klepou ruce při masírovacím tahu (ne v klidovém stavu – to může být nervozita (nebojte), nebo zima (přitopte)).

NAŠE ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ:

Zkušenost dobrá, uvidíme, kolik na masáž budeme mít v běžném provozu čas (zatím, jak jsem psala, moc ne).

Osobně jsem moc ráda, že jsme na kurz šli. Manžel má podle knihy 5 jazyků lásky od Garyho Chapmana primární jazyk fyzický kontakt, takže byl teoreticky v sedmém nebi. .

Mně osobně příliš nesedla osobnost pana maséra, takže jsem si interakce s ním příliš neužívala. Což může být individuální pocit a nerada bych jen kvůli tomu dělala z komára velblouda.

A příště, kdybychom šli na pokračování výuky masáže, snažili bychom se dostat na skupinový kurz, kde jsou prý jen 4 páry. Výhoda je, že figurantka již na kurzech bude předplacená, takže nemusíte přemlouvat nikoho z přátel.

Máte take zkušenosti s podobným kurzem? 🙂

S láskou, Vendi

2 komentáře u “PARTNERSKÁ MASÁŽ – DOJMY Z KURZU

 1. Ahoj Vendi, díky za článek s inspirací, akorát se s přítelem poohlížíme po párové masáži. 🙂 Jinak po baňkový masáži máš modřiny vždycky… to je tak nějak pointa celé masáže .D vytváří ti na kůži zdravý podtlak, který rozproudí energii a probere zatuhlé svaly, ale logicky (jako třeba u cucfleku) ten podtlak vytvoří modřinu 🙂

 2. Ahoj Marti,
  tak doufám, že nějakou dobrou najdete. V Praze je výběr možná až paralyzující. 🙂
  No jo, zpětně mi to taky dává smysl. Ale když ležíš na lehátku, nic o baňkách nevíš (a nikdy předtím jsi je ani na vlastní oči neviděla), tak bych spíše řekla, že mi masérka měla v danou chvíli říct o procesu i možných rizicích, abych se mohla plně rozhodnout. 😀 Ale o to vtipnější zážitek to před svatbou alespoň byl… A tobě ta baňková masáž reálně citelně pomáhá?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek