Párová i osobní konzultace

Někdy je opravdu důležité probrat, co nás trápí, s někým druhým. Vyslechnu vás a dám vám do ruky nástroje, aby vám bylo lépe. Ve vztahu nebo vám samým.

V životě se mohou vyskytnout chvíle, kdy nevíme, kudy dál. Chybí nám někdo, kdo by nás vyslechl a ukázal cestu. Kdo by nám dal návod, co můžeme udělat, aby se situace zlepšila a opravdu tomu tak bylo. V takových chvílích může být nejschůdnější cestou koučink.

 

Jsem tu pro vás. Jako váš kouč, mentor a průvodce. Ať už pro vás osobně, nebo pro vás jakožto pár.

 

Věnuju se především dvěma oblastem: koučinku a párové terapii.

 

Koučink je vhodný ve chvíli, kdy potřebujeme změnit naše zažité životní pravdy, které nám ubližují. Programy, které bychom logicky chtěli změnit, ale z nějakého důvodu to není možné. Budeme společně pracovat podle metody Emočních rovnic, díky čemuž budete mít vy sami v ruce nástroj ke změně.

 

Jedná se o metodu, která jde opravdu do hloubky a mění naše nefunkční životní scénáře i chování. Na koučinku je skvělé, že klient odchází s jasným zadáním, jak a co do příště zlepšit. I když pak přichází ona těžší část – práce na sobě. Bez vlastního přičinění totiž ke změně dojde jen těžko.

 

Párová terapie je zase velmi funkční v případě, že chcete vy i partner oba zlepšit vzájemný vztah. Pracuji s metodologií dle Gotmmanova institutu, který všechny své poznatky a metodologii vytvořil na výstupech dlouholetého výzkumu, kdy zkoumal a pozoroval páry. Díky tomu dokážeme definovat vaše slabé stránky, zvládat konflikt i pomoct vztahu ke zlepšení.

S jakými tématy vám mohu pomoct?

Nejčastěji pracuji s klienty, kteří si neví rady v oblasti partnerství, osobního rozvoje a vlastní sebehodnoty. U žen se ráda zabývám sebevědomím a tématy spojenými s objevováním ženství. Koučink se mnou vám nejvíce pomůže, pokud řešíte některé z témat:

Koučink probíhá individuálně, párová terapie i s partnerem. V současné době osobně v Praze nebo kdekoliv online. Jedná se o kombinaci koučinku a mentoringu zaměřenou na zjištění destruktivních vzorců, které jsou v nás silně zakořeněny a které nás neustále (nevědomě) ovlivňují.

 

Ve své praxi kombinuji různé metodologie a cvičení. Věřím také v praktický koučink. Z našich setkání budete odcházet s různými úkoly, AHA momenty a kroky, jak svůj problém vyřešit.

 

Důležité upozornění

Protože se v současné době starám o našeho malého syna, koučink není možný. Můžete ale napsat do sekce „Zeptejte se“.

Sigmund Freud

Světově proslulý psycholog

„Nevyjádřené emoce nikdy nezemřou. Jsou pohřbené zaživa a projeví se později, mnohem ošklivějším způsobem.“

Proč je důležité zaměřit se právě na naše emoční vzorce?

Obecně panuje ohledně emocí jistá nervozita. Žijeme ve světě, kdy rozhněvaná žena působí teatrálně a plačící muž vzbuzuje nepatřičnost. Ani jeden z případů není obecně přijímaným modelem okolí. Proto jsme zvyklí od malička emoce potlačovat nebo neprojevovat. Díky čemuž si samozřejmě zasloužíme ocenění okolím. Avšak emoce je třeba nechat plynout. Potlačením nám mohou vzniknout psychické bloky nebo dokonce nemoci (tímto se do detailu zabývá psychosomatika).

 

V minulosti jsme možná emoce odsouvali a ty nám teď působí neplechu. Nedokážeme se hněvat, odejít z hádky, zvládat sebe sama ve vypjatých situacích. Přitom na emocích je krásné, že každá je poslem a každá má svůj účel. Pokud by nebylo smutnu, nepoznali bychom radost. Smutek navíc uzdravuje a dovoluje tělu pustit naše tíhy a zranění. Hněv zase značí, že jsme překročili naše hranice.

 

Díky koučinku se tak dostaneme k situacím, které měly zásadní vliv na to, kým jste teď a jaké problémy máte.

Cílem našich sezení určitě není hnípat se donekonečna v minulosti a na minulost se vymlouvat. Je však důležité jí porozumět a vidět emoce v kontextu určitých situací, které na nás mají vliv i dnes. Společnou prací takovéto situace můžeme objevit a vyléčit. A pak již nic nebude jako dřív.

Jak bude spolupráce fungovat?

01

Vyplnění formuláře

Nejdříve, prosím, vyplňte formulář níže na stránce. Zkuste popsat, co vás trápí a v čem byste si představovali, že vám pomůžu.

02

Napíšu vám

Podívám se, co pro vás můžu udělat a ozvu se vám s návrhem několika termínu, abychom se domluvili. Vystavím vám fakturu, kterou poprosím před začátkem našeho sezení zaplatit.

03

Spolupráce

V dalším kroku budeme spolupracovat, abychom přišli na kloub řešení vašeho problému. Možná bude stačit jednorázová konzultace a možná se budeme muset sejít vícekrát. 

Objednejte se na 30 minut zdarma

Je oboustranně důležité, abychom si ladili. Pokud budete mít ke mně důvěru, bude se nám pracovat lépe. Proto vám nabízím 30 minut z první hodiny zdarma.

REFERENCE

Co o mně říkají klienti?

V dnešní digitální době, kdy bychom si měli být blíže, se paradoxně vzdalujeme. S Vendulou jsme řešili, jak opět vybudovat partnerský vztah. Za 3 měsíce spolupráce musím Vendi poděkovat, jelikož jsem díky ní přišel na spoustu věcí, které mě zbytečně brzdily a znejišťovaly. Následně jsem po koučinku začal pomocí cvičení vše uvádět do každodenní praxe. A výsledek? Nyní jsem opět spokojen, uklidněn a ve vztahu. 🙂 Vřelé díky za to patří právě Vendule. -Jirka, podnikatel

Jirka, podnikatel

Díky emočním rovnicím jsem si uvědomila, že svůj pohled na svět můžu celkem rychle změnit já sama a nemusím zůstávat v roli oběti. Vendi je úžasná, umí skvěle naslouchat, ale hlavně v každém tématu, které si skrze emoční rovnice řeším, dokáže najít tu hlavní příčinu. Umí mě navést tím správným směrem. Díky jejím koučovacím sezením jsem si o sobě uvědomila spoustu nových věcí, které mě dokážou posunout zase o krok dál. Vendi s jejím čistým srdcem doporučuju všema deseti.

Lucka, Marketing

Vendula mi již během první schůzky dokázala trefně pojmenovat moje téma a nastínit možné budoucí řešení. Vnímal jsem, že v pozici koučky je naprosto autentická, cítil jsem z ní jistotu, klid a ochotu pomoci.

Honza, právník a kouč

Cena konzulace

Online nebo osobně ve Zlíně
1000
  • Jednorázová konzultace
  • Při první "poznávací" hodině máte 30 minut zdarma
koucink vendula debnar

O mně

Příběh každého z nás je fascinující a jedinečný. Jsem vděčná za každého klienta, který se rozhodne vystoupit z role oběti a za svůj život převezme zodpovědnost. Sama ráda poznávám své silné stránky, limity a neustále hledám cesty, jak žít plnější a spokojenější život. Koučink je proto skvělým nástrojem, jak objevit sám sebe a být v životě spokojenější.

 

Před lety jsem začínala s blogem Recept na vztahy z pouhé vášně k tématu partnerství. Postupně jsem začala tento obor více studovat. Spokojenost v partnerství však přichází ve chvíli, kdy jsme spokojení sami se sebou, a proto mě cesta vedla ke koučinku. Jsem vděčná Lence Černé, že jsem mohla projít její Školou koučů a od té doby se věnovat koučinku naplno. No, naplno… 🙂 V kontextu každou-chvíli-očekávané mateřské.

 

V mé práci používám kombinaci různých technik. Pokud spolu budeme řešit vztahy, nejraději se opírám o metodologii Johna Gottmana, který je opravdu pojmem v oblasti vztahů. Své poznatky opírá o mnohaletý výzkum a sám je autorem knihy Sedm principů spokojeného manželství, kterou považuji za průlomovou. Napište mi a domluvíme se, jak vám mohu pomoct.

Jaké mám certifikace?

Certifikace kouče: Osvědčení pro práci s emočními rovnicemi a psychosomatikou

The Gottman Institute certifikace pro partnerskou terapeutickou práci dle metodologie „7 principů spokojeného manželství“

Certifikace pro porozumění fungování mozku v oblasti neurovědy a neuromarketingu

Chce to odvahu, pracovat na sobě. Věřím však, že ji v sobě najdete.

 

Pokud ano, napište mi na zdravim@receptnavztahy.cz a můžeme se domluvit na setkání.