Žít v pěkném a naplňujícím vztahu je možné i ve skutečném světě. Nejen v pohádkách. Avšak oproti kouzlům či tajnému lektvaru je potřeba jiné ingredience. Pracovat na sobě i na svém vztahu. Protože takový přístup doopravdy odlišuje úspěšné vztahy od neúspěšných.

Krom zjištění, že ve vztahu spokojení chcete být, přichází ještě pár drobností:

  1. Věnovat čas a pozornost svému partnerovi a snažit se jej poznat tak, jakoby šlo o vašeho nejlepšího přítele.
  2. Pravidelně se oceňovat a nezraňovat.
  3. Umět se hádat.
  4. Vědět, jak partnerovi projevit lásku (a jak sami cítit lásku).

Všechno výše zmíněné spojuje jedno. Rozhodnutí.

„Každý den začínáte nanovo. Když pomine zamilovanost, rozhodujete se, zda chcete partnera milovat a co daný den uděláte.“

Proto je tu Recept na vztahy

Můžu být vaším průvodcem ve světě partnerských vztahů. Můžu vám ukázat, co všechno je možné pro váš vztah udělat, aby byl ještě lepším. Můžu vám dát nástroje, kterými lepšího vztahu dosáhnete…

Ale ten největší kus práce je na vás.


Jsem Vendi a ráda vám ukážu, co lze pro pěkný vztah dělat

Původně, když začínal blog Recept na vztahy, jsem sama chtěla objevit onen tajný recept, jak žít ve spokojeném manželství.

Postupně se z kamarádsky míněných rad stal životní i vztahový koučink, sofistikovanější kurzy, programy a výzvy, které pomáhají párům už čtvrtým rokem. A věřím, že cesta stále nekončí. 🙂

Recept na vztahy se z koníčku překlenuje na, doufám, smysluplný projekt, který má potenciál pomoci spoustě lidem změnit pohled na sebe i partnera. Jsem tu především pro vás.

Chci vám ukázat, že pěkný vztah není něco nedosažitelného, ale že i vy si jej můžete dovolit žít.


Kterými cestami se spolu vydáme?

Existuje celá řada možností, které jsem pro vás připravila. Jen na vás záleží, kterou si vyberete jako nejlepší alternativu.

Všechny možnosti jsou dělány tak, abyste si na konci mohli říct: „Ano, vím, co mám udělat a jsem vděčná/ý za to, co zatím v partnerovi mám.“

„Kvalita vztahu určuje kvalitu našeho života.“

Teď, když jste doma, máte bezvadnou příležitost naučit se něco nového o sobě i o vztahu. Pro ty z vás, kteří chcete vztah neustále posouvat a hledáte možné zlepšení, jsou partnerské vymazlené kartičky Být si blíž.


Koučink: Když si nevíte rady nebo jen potřebujete jiný úhel pohledu

Aktualizace: Koučink je pozastaven z důvodu péče o malého.

Často se stává, že jsme se snažili na daný problém nahlédnout různou optikou, ale k řešení se nám nikdy dojít nepodařilo. Je opravdu běžné, že po racionální stránce často víme, co nedělat a co nám škodí… Jenže v dlouhodobém horizontu se stejně dostáváme do podobných situací.

Může jít o hledání si stejného typu (nevhodného) partnera, o podobné manželské hádky, dokonce o podobné myšlenky o sobě samé(m). V takovém případě je na místě zvážit koučink jako vhodnou formu řešení. Na některé problémy totiž opravdu sami nestačíme.

Ráda pracuji s metodou emočních rovnic a dalšími cvičeními zaměřenými na vnitřní mechanismy člověka. Jedná se o metody, kdy společně nalezneme vaše životní pravdy a programy, které vám brání ve spokojeném životě.


Prozatím se můžete přihlásit k odběru vztahové inspirace nebo pročíst některé články

Kvůli mateřské teď trochu nepravidelně (ale stále) na blog Recept na vztahy přidávám články týkající se vztahových témat. V nich vám ukazuji různé pohledy na partnerství, dělám shrnutí nejzásadnějších vztahových knih, tvořím pro vás testy a výzvy, píšu o ženství i sebehodnotě. Protože jak jsem psala na začátku, u nás samotných hezké vztahy začínají.

Pozn.: S novou životní etapou články nevychází tak pravidelně, jako kdysi, ale když už nějaký napíšu, stále se na něj můžete těšit o sobotách. 🙂


společně strávený čas

Proč je důležité, aby byl náš partner jako náš nejlepší přítel?

Řekli byste o vašem partnerovi, že je i vaším nejlepším přítelem? Dokázali byste o sobě navzájem říct, jakou máte rádi kávu, hudbu, jak se jmenují vaši opravdu nejbližší kolegové v práci nebo co zrovna čtete?

V článku najdete i test.

Proč některým bývalým poděkovat?

Občas ve svém okolí narazím na páry, které se potkaly na střední škole (nebo začátkem vysoké) a už spolu zůstaly. Dnes jsou manželé nebo spolu žijí v dlouholetém vztahu. Při setkání s těmito ojedinělými případy mě vždy napadají dvě myšlenky. První, jestli časem (ne)budou zvědaví, jaké je chodit s někým jiným…

Podívejte se na tipy na rande, které oživí váš vztah

Jako zamilovaní jsme plánovali jedno rande za dalším. V dlouhodobějších vztazích se aktivity, které jste dříve dělali, možná trochu vytrácí. 

Je velmi důležité budovat společnou bázi zážitků. Máme něco, co nás spojuje. Jen nás dva. A takové spojení se trhá těžko.


V roce 2020 chystám spoustu dalších zajímavých možností, ale zatím se nechte překvapit. 🙂

A kdybyste měli jakýkoliv dotaz, neváhejte mě kontaktovat na e-mailu zdravim@receptnavztahy.cz.

Těším se na společnou cestu!

Vendi