TIP NA RANDE #6: MUZEUM FILMOVÝCH LEGEND V PRAZE

Podobné články:

Dokážete si představit, jaké je stát vedle Predátora a vědět, že vám nic neudělá? Nebo se z pěticentimetrové vzdálenosti dívat na Batmana a jeho super tělo? Případně vidět hlavu jednoho z Avatarů, která je v reálném měřítku opravdu ooobrovská? Pokud jste fandové do filmů, potom by se vám mohl líbit výlet do Film Legends Museum (Muzeum Filmových Legend), které je v Praze a prý i v Poděbradech.

Do Poděbrad jsme nejeli, ale zkusím vám nastínit, co zajímavého můžete zažít na „pobočce“ v hlavním městě. Tedy vítejte u dnešního tipu na rande.

V pořadí už šestého. Pokud by vás zajímaly předchozí tipy na rande, stačí kliknout sem.

Pozn. na začátek: Omluvte můj doslova ulítlý účes, ale během cesty dost pršelo a nestihla jsem si přepudrovat nos. 🙂

muzeum filmových legend

Přesně o tom mluvím. Groot. Vidíte ty oči? Člověk, by ho s radostí hned objal. Jenže se na figuríny nesmí sahat.

muzeum filmových legend

Můj muž by prostě porazil i želvy ovládající kung-fu. I to je jeden z důvodů, proč se nebojím s ním nikam chodit.

CO JE MUZEUM FILMOVÝCH LEGEND?

Jde o dvoupatrový dům plný figurín, rekvizit, plakátů a předmětů, které souvisí s nejznámějšími a nejlegendárnějšími filmy.

Abych řekla pravdu… Ne tak docela. V Muzeu Filmových Legend měli zastoupení skoro všech důležitých filmových postav až na božského Leonarda DiCapria. 🙂 Organizátoři to však zachránili a hned na začátku se člověk může vyfotit s postavičkou malého stromáčka Groota z filmu Strážci Galaxie. A stejně jako ve filmu měl i tento Groot neskutečně roztomilé oči…

Muzeum Filmových Legend (s dovolením budu název zkracovat na MFL) se nachází kousek od tramvaje Balabenka a metra Českomoravská. Odhadem a pomalým krokem 10 minut.

Návštěva nám zabrala kolem hodiny a půl, i když jsme ji jako edukovaní a distingovaní dospělí mohli zvládnout za hodinu. K důvodům se dostanu později.

muzeum filmových legend
Kdyby se natáčel Harry Potter 9, roli mám jistou. Co myslíte? 🙂

CO V MUZEU FILMOVÝCH LEGEND NAJDETE?

Hned u vstupu se můžete rozhodnout, jestli projdete řadu postav v životní velikosti, nebo zda se vrhnete do některé z kójí zaměřené na určité téma. Vstoupit můžete třeba do kouzelné místnosti (ala Harry Potter a Pán prstenů), hororové (tam jsem se moc nechytala, protože na horory nekoukám, ale postavy byly jak-jinak-než-děsivé) nebo místnosti se sci-fi postavami (Predátor, Vetřelec…).

muzeum filmových legend

Někdo si s predátorem poměřuje síly…

muzeum filmových legend

…někdo na to jde trochu jemnějším způsobem.

V MFL měli velkou spoustu dnes-frčících superhrdinů. Groota a Batmana jsem již zmínila. Na fotku bude čekat i Spiderman, hlava Hulka, Iron Man, mýval Rocket a ve zmenšené velikosti snad úplně všechny hrdinské, které si teď vybavíte i nevybavíte.

Co mi přišlo super byly plaketky s pikoškami jednotlivých postav a filmů. Už si jich sice nepamatuju tolik, ale co mi utkvělo:

  • Věděli jste třeba, že Charlie Chaplin se kdysi přihlásil do konkurzu na svého dvojníka a skončil na třetím místě?
  • Nebo že byl film Iron Man pro Marvel hop nebo trop? Společnost měla prý tak velké finanční problémy, že by se už z neúspěchu nevyhrabala.
  • A že Avatar byl prvním filmem, který se natáčel na kameru, která pracuje s 3D?

Jak říkám, víc teď nevím…

muzeum filmových legend

Výstava dokázala v určité momenty diváka téměř až vtáhnout.

muzeum filmových legend

Občas člověka zarazí realita. Avataři by byli vážně macci.

NA ČEM JSME SE ZASEKLI?

Nevím, jestli jste v dětství také rádi hráli videohry. Třeba na pouti. Pamatuju si, že k nám na vesnici jezdili kolotočáři, kteří měli vždy dvě maringotky plné her. Člověk hodil do automatu minci a mohl s parťákem (jasně, i sám) závodit v autíčkách, nebo vyhrát bojový souboj. Třeba Mortal Kombat. To byla skvělá hra.

A podobné automaty mají Muzeu Filmových Legend. Ještě lepší zpráva je, že do nich ani nemusíte házet mince, neboť jste si je zaplatili v rámci vstupného.

Přesně tady vznikla naše půlhodinová ztráta, když jsme s Johnym zasedli na jakési dětské bobky a společně jsme se mlátili hlava nehlava. Tady bych ráda zvěčnila informaci, že jsem vyhrála 3:2. 🙂

Tady vidíte naši nejvíc šťastnou fotku. 🙂 No není to čistý výraz štěstí?

muzeum filmových legend

U východu vás pak ještě čeká místnost se suvenýry. My si nekoupili nic, ale slečna nám sdělila závěrečnou pikošku, když jsme opět obdivovali malého Groota v životní velikosti, který se dal koupit jako suvenýr. Prý stojí 12 tisíc a jakýsi pár se opravdu rozhodoval, zda koupí pračku nebo postavičku.

Špinavé prádlo zvítězilo nad čistou láskou k filmu, ale jak už to ve filmech bývá, třeba ještě není konec.

KAM DÁL?

Ještě mám jedno velké doporučení. Pokud skončíte po práci, doporučuju nikde nejíst, jít rovnou do MFL a následně zamířit do velmi speciální restaurace kousek od Muzea Filmových Legend.

Jedná se o armenskou restauraci s výborným jídlem. Opravdu výborným. Název restaurace je Old Armenia a je asi 3 minuty chůze.

Na Prahu mají i rozumné ceny.

Kdybyste se chtěli podívat na jiná rande, které jste s Johnym navštívili, tak se můžete prokliknout na mé dřívější reportáže a články:

Nuže, randění zdar!

Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *