TIP NA RANDE #5: QUEST CAFE – ÚNIKOVÁ KAVÁRNA S RÉBUSY (drobná sleva uvnitř)

Podobné články:

Máte rádi různé hádanky, rébusy a únikové hry? Jestli u toho chcete pít kvanta čaje, limonád a kafe, pak se vám bude možná dnešní tip na rande zamlouvat. Na Žižkově je totiž kavárna s názvem Quest Cafe, která je ideální pro dva. Koncept kavárny je relativně podobný jako únikové hry jen s tím rozdílem, že nejste zamčení a uniknout tak můžete vždy. Cílem je spíše hádanku vyřešit společnými silami, tudíž bych Quest Cafe zařadila spíše do kategorie „kooperativní“. Když se před nebo po řešení hádanek projdete ještě i po Žižkově, je rande na světě.

Pozn. na začátek: Povedlo se mi domluvit drobnou slevu. 🙂 Kdybyste do Quest Cafe chtěli vyrazit, stačí do poznámky u rezervace napsat „Recept na vztahy“ a únikovku máte za 499 Kč.

Já z toho nic nemám (krom dobrého pocitu), ale vy, doufám, budete mít pěkný zážitek!

Rovněž doporučuju jít se před návštěvou Quest Cafe najíst do některé z přilehlých hospůdek a restaurací, protože v meníčku podniku jsou spíše dezerty ke kávě, a pak už jen nápoje.

TIP: My zamířili do blízké restaurace s názvem Lavička, kde opravdu skvěle vaří. Pokud si uděláte rezervaci (nebo se spolehnete na štěstí a budete jej mít), můžete v létě sedět na krásné, klidné zahradě se zeleným trávníčkem a dvěma vysokými stromy. Výhled je do klidného vnitrobloku, tudíž si člověk připadá, že je mimo Prahu. Pokud byste se do restaurace dostali mimo letní období, je možné sedět v zimní zahradě.

Případně je naproti čínská restaurace, kde budou mít jistojistě kuře čtyř barev (či jak je ten název), mexické Burrito Loco a veganská restaurace, kterou jsme jen viděli od cesty.

CO JE QUEST CAFE?

Kavárnu najdete na Žižkově ve vzdálenosti asi 35 metrů od zastávky Lipanská.Vstup je poměrně nápadný, kavárnu tedy nepřehlédnete. Majitelé jsou prý vášniví hádankáři. Přišel jim dobrý nápad umožnit lidem pití kávy nebo čaje a do toho řešit hlavolamy a hádanky. Vytvořili proto několik verzí, kde se v 90 minutách můžeme přenést do různorodých světů.

Kavárnu nemůžete minutou. No opravdu. Je poměrně výrazně vyznačená a viditelná už od zastávky Lipanská.
QUEST CAFE tip na rande
Během popíjení čaje a kávy člověk řeší hádanku. Zde poctivá práce archeologa se štětečkem.

Hry jsou dimenzované pro dva. Myslím, že více lidí by stejně do prostoru nevlezlo, takže pár je naprostý ideál.

Tohle jsou hádanky, ze kterých jsem vybírala:

  • Roninova cesta – Jste v roli sluhy japonského samuraje, který byl zabit, a tak se stanete vyhnaným Roninem. Abyste získali zpět svou čest, musíte najít meč, který pro vás Mistr ukryl.
  • Zvrácený socialismus – Jakožto soudruh Straka se snažíte za doby komunismu zajistit lepší život pro svou dceru. V opilosti jste někde ztratili dárek pro vlivného generálního tajemníka KSČ a tak ho musíte najít. Bude či nebude na zdrovje?“
  • Tutanchamonova hrobka – Bylo nutné objasnit, co dělá mumie v základech kavárny. Já osobně mám ráda film Mumie (je to film mých v potu dětsky prožitých nocí), tudíž nebylo nad čím váhat. Vybrali jsme tuto.

Pro větší skupiny mají ještě hru Pevnost Boyard a pro rodiče s jedináčkem Záhadu ztraceného rohu jednorožce. Nezkoušeli jsme, netroufám si tedy říct. 🙂

Kdybych měla Quest Cafe popsat, asi bych řekla, že jde v podstatě o několik tématických koutů, ve kterých 90 minut sedíte, přemýšlíte, konzultujete společně nebo s obsluhou a u toho popíjíte. Částečně jste pozorování obsluhou, která je milá a poradí, pokud se někde zaseknete, nebo se něco pokazí.

Naše hádanka byla kupříkladu v přístěnku pod schody (už vím, jak se dlouhá léta cítil Harry Potter) a za závěsem jsme měli opravdu soukromí. Všimla jsem si, že Ronin je na cca 4 metrech čtverečních právě nad naším přístěnkem a další hry byly v jiných koutech kavárny.

PROGRAM HÁDANKOVÉHO RANDE

Opět, nebudu prozrazovat příliš, abyste v případě, že budete chtít kavárnu vyzkoušet, nebyli nemile překvapení, že víte řešení. Nicméně 90 minut uběhlo poměrně rychle.

Přes několik technických problémů (respektive, problémů s rekvizitami, které jsme řešili s obsluhou) jsme zvládli vyluštit záhadu za necelých 55 minut. Za tu dobu jsme otevřeli několik zámků, štětečkem ometli několik obrázků a otevřeli sarkofág, kde na nás koukla mrtvola.

Proti filmu byl náš Tutanchamon poměrně milý chlapík, kterého otevření jeho hrobu nijak nerozrušilo. Ani nehnul brvou, jen si tak dál ležel se svými poklady.

Jeho fotku ale raději nemáme, kdyby na nás v noci chtěl vypouštět vosy či nějaké jiné nepříjemnosti ze svých mrtvých úst. Film mluvil jasně. S mumií si není radno zahrávat.

Když jsme tedy vše vyluštili a dopili jsme (vážně skvělý) skořicový čaj, šli jsme si „odpočinout“ do vedlejší místnosti, kde byla kupa hádanek a rébusů ala skautský Ježek v kleci. U stolku jsme mohli strávit další hodinu, počítám. Když nám něco nešlo, obsluha nám vysvětlila, co a jak poskládat nebo rozskládat.

Překvapilo mě, že rébusů bylo všude spousta. Na záchodě (tam jsem hádanku nezkoušela, abych nezdržovala), u pokladny… Zajímavý byl citron plavající na hladině v akvárku. Bylo u něj napsané, že komu na citrónu mince vyrží, ten má další hru zdarma. Zkoušela jsem to s korunami třikrát, a přestože mi nejdříve přišlo zadání banální, po každém žbluňknutí jsem se přesvědčila o opaku.

Citrón je ovšem pro otrlé povahy, neboť v jeho bezprostřední blízkosti je obrovská tarantule. Myslím, Máša.

QUEST CAFE tip na rande
Šťastný pár, konec hádání. Čas se plně věnovat čaji, na který nebyl čas. 🙂
QUEST CAFE tip na rande
Ono to možná není moc vidět, ale zde si šlo půjdčit hádanky a rébusy i po skončení hlavní hádanky.

Co mě nadchlo nejvíc? Konečně jsem zjistila, jak funguje iluze Fata Morgana, jejíž smysl nám v Muzeu smyslů jaksi unikl. Z jednoho směru jsem totiž viděla krásný zlatý prsten s fialovým kamenem a z jiného směru prsten na místě nebyl. Když jsem po něm chtěla sáhnout (ryze ze zvědavosti), chytila jsem jen vzduch. Systémem zrcadel vznikne iluze, kdy předmět na spolu nádoby reflektuje svůj odraz až úplně nahoře na jejím povrchu. Takže, TO je Fata Morgana.

Nuže, to je z našeho rande asi vše.

Kdo má rád únikovky a chtěl by takovou lehčí formu, nad kterou není třeba se hnát za výsledkem, ale spíše v pohodičce postupovat v příběhu dál a dál, tomu by se Quest Cafe mohlo líbit. Pro lidi, kteří jsou ale již velmi pokročilí a zběhlí v hádankách, nebude, myslím si, koncept až tolik vyhovovat.

My jsme ale byli v Quest Cafe rádi a především děkujeme velmi milé a vstřícné obsluze, která se o nás postarala a dala nám pár složitých hlavolamů poté, co jsme přišli na kloub záhadě s Tutanchamonovou mumií.

A jak jsem psala, je skvělé pak rande zakončit procházkou. Třeba na metro. Kousek totiž máte Žižkovský vysílač, kde už jsou konečně navrácena mimina Davida Černého.

Vivat rande!

S láskou,

Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *