25 JEDNODUCÝCH TIPŮ, JAK ZLEPŠIT SVŮJ VZTAH

Vztahy jsou někdy pěkná makačka. Aby fungovaly, musí se do nich investovat. Dala jsem pro vás dohromady 25 poměrně jednoduchých tipů, jak si z pěkného vztahu udělat vztah ještě lepší. A tyto tipy najdete ve videu. 🙂

Uznávám, že je video dost dlouhé a mluvící, ale chtěla jsem si ho vyzkoušet natočit. Beru to tak, že si v nejhorším proklikáte, co vás bude zajímat.

Oněch 25 tipů z videa jsem pro vás shromažďovala za celý rok 2018. Je to výtah nejzajímavějších myšlenek z nejrůznějších knih, odborných článků nebo jen od lidí, kteří už mají s dlouhodobými vztahy zkušenosti.

Budu ale moc ráda, pokud mi napíšete váš vlastní tip. Minimálně my s Johnym bychom tip mohli vyzkoušet a třeba bycha ho mohla zařadit příští rok.

25 TIPŮ JSEM ZAŘADILA DO 4 KATEGORIÍ

Zlepšení vztahu, protože, jak jsem psala, je hrozně důležité nezaspat na vavřínech.

Komunikace, protože ta umožňuje každému z manželů/páru jednat jako tým.

Domov, protože když se cítíme dobře doma, můžeme se uvolnit a navodit atmosféru opravdové pohody.

Zajímavé společné aktivity, protože zážitky budují partnerskou historii a oba partneři pak mají nač navázat, nač vzpomínat – a nám jde samozřejmě o dobré zážitky.

S láskou,
Vendi

JAK ÚSPĚŠNĚ SPLNIT PŘEDSEVZETÍ NA DALŠÍ ROK?

Hned na začátek vám všem chci popřát krásný nový rok. Ať se vám splní vaše předsevzetí a daří se vám na všech frontách. 🙂 S lednem přichází nové možnosti. Nové příležitosti pro osobní růst, důraz na zdraví, spokojenost nebo změnu. Přesně k tomu mohou sloužit předsevzetí, která si na rok 2019 stanovíme.

V minulém článku jsem psala, jak bychom se mohli sladit s našim partnerem, abychom měli vztah ještě lepší.

Článek najdete zde a navíc si můžete stáhnout pracovní list, který vás procesem provede.

Největší problém není stanovení cílů, ale spíše jejich dodržení. Splnění. Podle vědců celých 92 % lidí své cíle nesplní. Co tedy dělá oněch 8 % dobře?

Šest základních principů, které vám mohou pomoct splnit předsevzetí, ale i cíle obecně, najdete v mém videu v odkaze nahoře. Držím nám všem palce! A ještě jedna věc – v lednu pro vás chystám ještě jedno video. Inspiraci, čím vším můžete ve 2019 udělat svůj vztah ještě lepší.

S láskou,

Vendi

SRHNUTÍ A VYHODNOCENÍ #7: POZNEJME TOHO DRUHÉHO

Řekla bych, že jsem se s tématem „poznej svého partnera“ docela vyšťavila. Mám pocit, že vše podstatné už bylo řečeno. Nicméně ráda bych udělala super-krátké shrnutí. Přecejen (jako tradičně) šlo o třítýdenní úsilí, kdy jsme se snažili něčeho dosáhnout. V tomto případě – lépe se poznat. 🙂

Oba hodnotíme výzvu pozitivně. Já se dozvěděla o Johnym spoustu nových zajímavých informací a věřím, že i on o mně. Bavili jsme se o našich snech, důležitých událostech, lidech, dětství i o tom, co si odnášíme z minulosti a tedy jaký má vliv na naše dnešní chování.

Zjistila jsem taky, že je jen opravdu málo věcí, které o sobě nevíme.

A nebo si je skvěle navzájem tajíme. 🙂

Mimo rande, kde jsme sdíleli informace navzájem jsem také ráda, že jsme si mohli dopřát luxus volného večera, kdy jsme přemýšleli jen a jen o sobě ve vzájmené atmosféře pohody (tím myslím, že já přemýšlela o sobě a Johny zase o sobě). Za podobné večery jsem vděčná, protože:

A. Ne každý si je může dovolit (děti, rozjeté podnikání, nechuť druhého partnera nad podobnými otázkami přemýšlet…).

B. Člověk si může uvědomit zajímavou souvislost nebo podnět, který předtím neviděl. Je to vlastně něco podobného jako číst Malého Prince. V každém věku nám kniha přinese jiné poznání.

CO SI Z VÝZVY ODNÁŠÍM(E)?

Koncept společných rande se nám zalíbil. Rande je čas, kdy se můžeme věnovat jen sami sobě a něco zajímavého zažít. Něco mimo běžnou týdenní rutinu. Domluvili jsme se, že si je budeme plánovat vždycky jednou za dva týdny. A v plánování se budeme pěkně férově střídat.

Když je člověk zamilovaný, plánuje se společný čas jednoduše. Partner je vlastně priorita. Kvůli druhému se jako mávnutím kouzelného proutku dokážou zařídit různé aktivity a povinnosti tak, aby byl prostor být spolu.

Takže proč nepomoct pěkným chvílím i v manželství?

Ale o tom bude tuším zase jiný článek. Možná výzva. 🙂

Dnes bych vám ještě ráda nasdílela video, kde jsem výzvu (podle mého) pěkně shrnula a kde dávám i pár osobních podnětů.

Snad se vám bude líbit.

A kdybyste si chtěli stáhnout materiály pro poznávací rande, můžete se podívat na mé články:

První článek: VÝZVA #7: MAPY LÁSKY aneb PARTNER JAKO NEJLEPŠÍ PŘÍTEL

Druhý článek: CHVILKA PRO SEBE: CO CHCI JÁ?

Tedy kdybyste měli zážitky, myšlenky nebo podněty, které se týkají poznávání a tipů na rande, určitě mi napište. 🙂

S láskou,

Vendi