Top 5 nejčtenějších článků blogu Recept na vztahy

Podobné články:

Během loňského roku přibylo na blogu Recept na vztahy přes 52 nových článků a všechny se týkaly nejrůznějších vztahových oblastí. Protože některé z nich jsou pořád velmi navštěvované, říkala jsem si, že by bylo pěkné udělat shrnutí TOP 5 nejčtenějších. Pro někoho z vás tedy půjde o články, které jste již dávno viděli a pro někoho z vás o témata, která vám možná utekla.

A pokud máte nápad nebo námět na článek, který vám zatím na blogu chybí, budu ráda, když mi napíšete. 🙂

1. Významné vztahové dny a svátky na celý rok

Nedávno jsme zde měli Vánoce a Nový rok, jindy zase podléháme oslavám Valentýna. Každý rok také v páru slavíme narozeniny, svátky i výročí. A přesto existuje během roku několik dalších Mezinárodních dnů a svátků, které nejsou tolik známé a které přesto skýtají potenciál pro originální oslavu.

Oslavu, která nemusí být zdaleka tak komerční a obchody propagovaná jako 14.2. Podívejte se, jaké aktivity můžete vymyslet se svým partnerem na Mezinárodní den spodního prádla, Mezinárodní den ženského orgasmu nebo Den rodiny. Všechny svátky, které jsem do článku dala, se týkají rodiny, intimity nebo vztahů.

2. Mokoša: Jak mi mezigenerační setkání žen změnilo život

Je velmi těžké popsat, jaká Mokoša je, pokud si ji člověk nezažije na vlastní kůži. Jedná se totiž o pětidenní zážitkový pobyt pro ženy různých věkových skupin. Osobně mám Mokošu jako životní zážitek, který změnil mé chápání role ženy – dcery, matky, milenky i kamarádky. Bolestné rány se otevřely a zase zacelily. Minulost se stala dávným zážitkem, za kterým se mi povedlo udělat tlustou čáru.

Většině účastnic se na začátku zdálo být trávení času jen se ženami až nemyslitelné. Ale společně jsme se všechny skvěle zabavily a na dvouhodinové cestě domů jsme se v podívání nezastavily.

Můj manžel je třeba velkým zastáncem, i když na Mokoši nebyl. Podle něj jsem začala být starostlivější, jemnější, ženštější a méně dravá. Pro životní fázi, ve které jsme, ideální kombinace. Pokud hledáte své jemné já, podívejte se, jak to celé probíhá.

3. Tipy na rande a společný čas

Jedna z kategorií, která se vám hodně líbí, je sekce „Tipy na rande a společný čas“. I když jsou zážitky převážně z Prahy, je vidět, že i vy hledáte způsoby, jak společně vztah oživit. John Gottman, který napsal 7 principů skutečně spokojeného manželství, bere trávení společného času jako jeden z nejzákladnějších principů pro spokojený vztah. Jedná se o princip „Mapy lásky“ ve kterém páry vyzývá, aby budovaly společné základy vztahu poznáním sebe navzájem a společnými aktivitami.

V letošním roce jsme tak měli možnost si vyzkoušet několik věcí, protože naše manželské předsevzetí znělo: „Dvakrát za měsíc budeme střídavě pořádat zážitková rande“. A tak se stalo, kupříkladu:

4. Co když nás partner nechválí nebo chválit neumí?

Jednou z dalších třítýdenních výzev na zlepšení vztahu byla ta v říjnu s názvem „Pěstování sympatií a obdivu“. Společně jsme se dívali na možnosti, jak partnera více chválit a vidět v něm to dobré. Avšak je smutný fakt, že někteří partneři chválit neumí. Případně nechtějí.

V článku se podíváme na možné příčiny i řešení. Někdy jsou vztahy opravdová dřina. Pokud ale vytrváte, třeba se právě vám otevře zcela nový a nepoznaný (partnerův) svět. 🙂

5. Vědomé milování aneb Víkend plný intimity

Druhý z minuloročních kurzů, který vám může změnit pohled na sebe sama, partnerství a sex. Jednalo se o tři dny plní intimity. Především jsme se naučili, že při milování nejde o výkon (orgasmus), ale o společně strávený čas. O splynutí.

Přestože se o sexu v tomto kontextu hodně píše, až zde jsme zjistili, o čem je řeč.

Nemusíte se bát ezoteriky nebo hromadného zážitku i s ostatními. Teorie se probírá v sále, ale praxe na pokojích. Velmi tedy doporučuju se s otevřeným a neposuzujícím pohledem na chvíli do článku začíst. Najdete v něm i spoustu cvičení, která si můžete udělat sami doma.

Takže, už jste se někdy zkoušeli milovat tři hodiny?


Máte články, které vás na jiných webech zaujaly a které vám změnily pohled na partnera? 🙂 Pokud ano, budu moc ráda, když mi pošlete odkaz do komentáře!

Mějte krásný start v novém roce!

Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *