PAVLA KLEBEROVÁ: JAK MINIMALISMUS MĚNÍ ŽIVOT K LEPŠÍMU?

Podobné články:

Životní styl minimalistů mi vždycky přišel velmi zajímavý. Jejich cílem je totiž nehromadit materiální bohatství, ale užívat si život i s málem ve vší jeho plnosti a (ne)dokonalosti. Obecně jsem měla za to, že minimalisté žijí v holobytech, kde dohromady člověk napočítá 50 věcí včetně peřiny, talíře a jedné role toaletního papíru. Minimalismus pomalu nabývá na popularitě a spousta lidí v mém okolí o něm mluví. Abych zjistila víc, chtěla jsem si popovídat s někým, kdo minimalismus doopravdy žije. Objevila jsem, že o minimalismu a jeho zavádění do běžného života, píše Pája Kleiberová. Pro ni je minimalismus životní cesta, kterou sdílí se svým manželem a malou dcerkou. Proto jsem jí rovnou nabídla rozhovor.

Když jsem Páji o natáčení videa psala, nebyla zdaleka tak nadšená jako já. Video-rozhovor ještě nikdy netočila, takže váhala, zda jde o dobrý nápad. Není se čemu divit. Mít premiéru před čočkou objektivu a s cizím člověkem… To chce odvahu.

Naštěstí jsem Páju nemusela příliš přemlouvat. Je to přesně ten typ člověka, který když mluví, na jeho slovech dobrovolně visíte a pozorně posloucháte. Alespoň u mě tomu tak bylo. 🙂

Pájinému stylu vyprávění se říká „mluvit s rozmyslem“.

Myšlenky, které v rozhovoru padly, byly velmi objevné. Když rozhovor skončil, říkala jsem si, že chci naše dítě určitě vychovávat v minimalistických principech (o výchově se totiž v druhé části rozhovoru budeme bavit). Rovněž jsem se rozhodla, že od teď chci více vnímat přítomnost, méně plánovat „co by, kdyby…“ a méně vzpomínat na minulost. Jo a rozhodně končím s multi-taskingem, na který jsem byla vždy pyšná. Přecházím raději na tzv. single-tasking (věnování se jednomu úkolu v jeden čas).

Tímto bych vás velmi ráda pozvala k oběma rozhovorům.

V prvním videu se budeme bavit o minimalismu obecně. Chtěla jsem ukázat všem, kteří pojem minimalismus ještě neslyšeli, o co vlastně jde a proč se o minimalismu tak hojně mluví.

Ve videu probereme:

📌 Co je to minimalismus a jak se definuje, i když definici asi ani nemá?

📌 Jaké jsou základní principy minimalismu?

📌 Jak může změnit život k lepšímu?

📌 Jak pořádek v bytě/domě může pomoct s pořádkem v hlavě?

📌 Existuje jedna věc, kterou každý můžeme udělat pro to, abychom se minimalistou stali?

V druhém videu navážeme na předchozí a podíváme se na zoubek vztahovějším tématům. I zde totiž minimalistické principy mohou pomoct ke spokojenějším manželstvím.

Dozvíte se:

📌 Jaký dárek jistojistě minimalisté (ne)ocení?

📌 Jak se vyznačuje vztah minimalistů?

📌 Jaké minimalisti ve vztahu/manželství vyznávají hodnoty?

📌 Zda by minimalista vydržel ve vztahu s (ne)minimalistou a za jakých podmínek?

📌 Jak vypadá výchova dítěte s minimalistickým přístupem a co může dítěti dát?

Abych nezapomněla.

Pokud budete mít zájem, Pája všechny své poznatky a cestu životem popisuje na své Facebookové stránce UKLIDNIT HLAVU.

Zároveň si můžete stáhnout její e-book (zdarma). Najdete v něm návod, jak se krok po kroku stát minimalistou a jak si zjednodušit život. Víc prozrazovat nebudu. 🙂

Budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak se vám rozhovor líbil. Mně osobně přišel velmi hodnotný!

S láskou,

Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *