Tip na rande #10: Návrat do dětství a Muzeum počítačových i automatových her

Podobné články:

Pamatujete si starého dobrého Maria, Raymana, závody v autech, Mortal Kombat nebo jiné hry, které jsme hrávali jako děti na počítačích a herních konzolích? Potom by vás mohlo zajímat, že existuje místo, kde jsou všechny tyto hry na jednom místě. Muzeum her. Můžete si tak zahrát na počítačích, automatech ale i na speciálních přístrojích, které většinou známe jen z filmů.

Další tip na rande tedy ocení hlavně ti z vás, kteří mají k podobným typům zábavy vztah a kteří by prostřednictvím různých her rádi zavzpomínali na své dětství.

Bohužel vám sem nevypíšu všechny technologie, které se v Muzeu her objevují. Nicméně praktická informace na začátek (a dobrá zpráva) je, že zaplatíte vstupné, dostanete pásek na ruku. Díky pásku můžete hrát a přicházet i odcházet, jak je libo. Až do zavíračky.

Všechny hry lze hrát v podstatě neomezeně. Bez nutnosti vhazování dalších a dalších žetonů. Což se u některých her doopravdy hodí. V normálních hernách totiž buď zemřete, nebo vhodíte peníze.

Muzeum her: Základní informace

Muzeum her se nachází na Nábřeží Kapitána Jaroše, kousek od Strossmayerova náměstí. Dospělí zaplatí 290 Kč, děti mají snížené vstupné. U tohoto druhu aktivity ani nebylo překvapením, že dětí bylo víc než dospělých.


Celý objekt se nachází ve dvou patrech jednoho z domů na nábřeží. V dolním patře najdete hlavně mobilní herní konzole, Wii, arkádové automaty a automaty, které fyzicky ovládáte – volant s pedály, robustní motorka, pistole na dinosaury a tak… 🙂 Jedna část je dokonce vyhrazena na přehlídku starých počítačů a her, které jsem ještě ani já nezažila. Jedná se o opravdové old-school exponáty.

V druhém patře pak najdete playstationové hry a moji oblíbenou hru – Mortal Kombat v moderní verzi. Scorpio a Goro byli mí nejčastější bojovníci vždycky, když přijela pouť. Jinde se totiž hra nedala moc zahrát.

Muzeum her_Tip na rande
Poměrně nápadná grafika a polepy výloh Muzea her si nemůžete splést s jiným místem. Prostor se nachází přímo u tramvajové zastávka Nábřeží Kapitána Jaroše.

Co ještě nabízí Muzeum her?

Kromě strojů a her, které jsme v Česku mohli různě vyzkoušet a vidět (právě na pouti), mají v Muzeu her také několik zahraničních strojů. Jedním z nich je třeba taneční automat, který se často objevuje v amerických filmech. Víte, který myslím? Na zemi jsou asi 4 šipky a přístroj vás navádí, jaké kombinace mačkat, abyste byli opravdu cool. V amerických filmech pak „tanečníci“ nevypadají jako máničky, nýbrž jako opravdoví profíci používající nejen nohy, ale i ruce.

Další zajímavostí byl stroj z Jižní Koreje nebo Japonska, kde mohli hrát až 4 hráči. Cílem bylo zabít jakousi příšeru. Nicméně říkám rovnou, že díky efektům obsaženým ve hře muselo jít o noční můru pro epileptiky.

Muzeum her_Tip na rande
Opravdu podivná hra s veeelmi starou grafikou. Ale tak… Někde herní průmysl začít musel.
Muzeum her_Tip na rande
Zmíněný šipkový parket pro výcvik skvělých tančníků. Byla to docela dřina, vám povím.

My si nejvíce užili hru s pistolemi ala Jurský Park, kde jsme museli zabíjet dinosaury a spolupracovat. Taky nás hodně bavily bojové hry na způsob zmíněného Mortal Kombat v druhém patře. Jednu z nich bych ovšem dětem spíše zakázala. Poměrně hodnověrně v ní křupaly kosti a stříkala krev. Jednalo se o hru, kde jste si mohli vybrat dobré superhrdiny (Superman, WonderWomen…) a bojovat proti jejich zlým protivníkům (třeba Jokerovi).

Pro dospěláky ale super.


Osobně jsem byla opravdu nadšená z nových Pokemonů. Grafika a celkové vykreslení postav oproti tomu, co si pamatuju z dětství, neskutečně postoupilo.

Další hry, které pravděpodobně oceníte a pamatujete si, jsou Rayman, Pac Man, Doom nebo Sonic. No a my hodně času strávili na Máriovi. 🙂

Muzeum her_Tip na rande
Johny testuje technologii Wii a nové Pokemony. Grafika byla krásná. Hra zajímavá. Jen všechny hry na Wii byly demo. Netuším, z jakého důvodu…
Muzeum her_Tip na rande
Jeden z arkádových automatů s fyzickým ovládáním. Závody na motorce. Pokud jeli dva závodníci, hra se synchonizovala a mohli jste jet proti sobě.

Bento: Nejlepší Ramen v Praze

Další důležitou otázkou je: Kam na jídlo?

Po hře totiž člověku vytráví… 🙂 Když už budete kousek od Holešovic, mohli byste si zajet na skvělou večeři. Jedná se o menší restauraci s názvem Bento, kde se specializují na japonský pokrm ramen. Normální ramen nemám vůbec ráda (chutná jako zvláštní vývar), ale tady dělají úžasný a lehce pikantní červený ramen, do kterého přidávají kokosové mléko, nudle, mungo klíčiky, vajíčko a další zeleninu.

Nedokážu popsat, jak moc dobrý ramen umí… Ale doporučuji vám prostě Bento navštívit.

Celkové zhodnocení a další tipy na herní místa

V Muzeu her jsme strávili asi dvě hodiny času. Avšak musím říct, že otevírací doba je pro pracujícího člověka trochu nepraktická. Muzeum her končí v 19 hodin. Cílová skupina je tím pádem spíše rodina s dětmi. Přesto jsme si rande zde užili. Dvě hodinky byly tak akorát.

Největší devízou muzea je za mě koncept: Zaplať vstupné a hraj, jak dlouho chceš.


Pokud byste chtěli vyzkoušet i další místa s hrami, potom se blízko Václavského náměstí nachází bar Joystick. Koncept je zde jiný. Do každého stroje vhazujete po deseti až dvacetikoruně. Hra je omezená na vaše schopnosti, budget a někdy i na to, jak rychle dokážete vhodit peníze do automatu, když už skoro umíráte.

Krom arkádových automatů v Joysticku najdete i hodně pinballových strojů. Stoj, kde odstartujete kuličku, přičemž vše bliká a září a vy ji musíte dvěma páčkami vyhodit, abyste nasbírali co nejvíce bodů nebo trefili specifické díry s různými bonusy.

Kousek od Prahy v Červeném Újezdu je pak herní aréna s názvem ArcadeHry, kde jsme nebyli, ale kde (podle informací na webu) najdete arkádové automaty. V odkazu se můžete podívat, jaké hry byste si mohli zahrát. Údajně jde o největší arkádové herní centrum ve střední Evropě.

A co vy? Které hry jste hráli jako malí? 🙂


Pokud byste se chtěli podívat na jiné tipy na rande, můžete se stavit třeba do:

Mějte se krásně,

Vendi

Související příspěvky

2 Comments

 1. Děkujeme za návštěvu a jsme rádi, že se Vám u nás líbilo 🙂 Jurský park, který jste u nás hráli nově připravujeme ve verzi DELUXE, kde si vlezete dovnitř automatu a máte kolem sebe prostorový zvuk a ještě větší obrazovku. K tomu Japonskému GUNDAM PODu, přibyl další – STAR WARS BATTLE POD, ten už je lokalizovaný do angličtiny. Muzeum teď v průběhu března prochází řadou přestaveb a úprav a bude následovat jeho rozšíření o další prostor v mezipatře. Jinak jste správně zmínila, že zavíráme v 19.hodin, ideální čas zajít si k našim přátelům do Joystick baru, dát si dobré pivko a zahrát si nějaký ten pinball 🙂

  Jinak máme i YOUTUBE pořad, kde mají lidé možnost vidět, co staré hry vlastně jsou a také, jak to u nás v muzeu vypadá. Dost ale expozici obměňujeme a tak s každým Vaším příchodem naleznete něco nového 😉

  Těší mě Vaše návštěva a milá recenze a někdy v budoucnu opět na shledanou 🙂

  Čeněk Cibien MUZEUMHER.CZ

 2. Dobrý den, Čeňku,

  děkuji za komentář i za dodatečné informace ohledně chystaných změn a novinek. 🙂

  Mějte se hezky a ať se daří!
  Vendi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *