21 tipů na program doma s partnerem, když nemůžeme jít ven

Podobné články:

Už nějakou dobu musíme zůstávat po večerech doma a ještě chvilku potrvá, než se budeme neomezeně moct dostat do kina nebo do restaurace na dobré jídlo. Večery a víkendy v našich domovech mohou být čím dál náročnější. Především pro ty z nás, kdo nemají zahradu nebo přírodu v blízkosti. A tak, než se zase svět obnoví, připravila jsem pro vás 21 tipů, jak si udělat příjemný program s partnerem doma a jak spolu strávit milý společný čas.

Jedná se o tipy, které jsme s manželem vyzkoušeli na vlastní kůži, nebo které praktikují mí známí a aktivitu (jak by sami řekli) by doporučili všemi deseti.

Hlavním kritériem výběru a zařazení do programu by mělo být, že se u aktivity cítíte dobře a váš vztah se posiluje. Pokud u programu vznikne hádka, troufnu si tvrdit, že o dobrý výběr nešlo.

Máte nějaký tip i vy? Napište svou oblíbenou aktivitu do komentáře, ať se inspirujeme i my ostatní. 🙂


Program na doma pro hravější duše

Existuje velká škála aktivit, které možná normálně neděláte, a které mohou zabavit na opravdu dlouho. Pojďme tedy na seznam:

 1. Hraní deskových her musím zmínit na jednom z předních míst. Jedná se o příjemnou zábavu, díky které se můžeme vrátit do dětství a ztratit se s partnerem ve víru zábavy. Bez nutnosti zapnout počítač. Samozřejmě musíte mít dobrou hru, která vás nerozdělí, ale naopak spojí. Mezi naše kooperativní oblíbence patří hra Krycí jména: Duet. Kooperativní hry mají výhodu, že se oba s partnerem snažíte zvítězit nad hrou samotnou. Z her pro dva je skvělá i Patchwork, která má na herních portálech výborné hodnocení. Jedna hra zabere asi 30 minut. Patchwork zní možná jako dívčí zábava, ale nenechte se zmást. Ve hře je nutnost pracovat s logikou a představivostí, což se jistě bude líbit i partnerům.
 2. Z peprnějších (erotických) her si můžete zahrát třeba Nevinné hrátky. V luxusnější edici najdete v balení i různé rekvizity (pírko, škrabošku, vtipný bičík…). Pokud se tedy potřebujete intimně rozpálit, tato hra by mohla pomocct. Potom už jen zjistit si více o vědomém milování a od večeře do půlnoci máte o program vystaráno. 🙂
 3. Složte puzzle. Vsadím se, že ty jste neskládali… Hodně dlouho.
 4. Jako originální nápad na rande je i Randebox. Rande, které vám přijde v krabici a nemusíte se o nic dalšího starat. Majitelé mají spoustu zajímavých a tématických balíčků, které najdete tady. My už před rokem zkoušeli balíček Indická noc, kde jsme tvořili mandaly z písku, uvařili si masalu a hráli jsme speciální kamínkové indické hry. Reporáž formou videa zde.
 5. Pro milovníky lodí a letadel (a trochu zdatnější domácí kutily) je zde aktivita ve formě stavění modelů. Kolega s přítelkyní na takovýto program nedají dopustit. Je však nutné myslet na to, že model samotný je polovina ceny. Budete potřebovat barvy, ořezávací nožík a šmirgl papír. Ideální je prý stavět model v poměru 1:48. Což je velikost vhodná pro lidi, kteří začínají nebo se necítí kutilsky zdatní.
 6. A co únikové hry? Ani doma se jich nemusíte vzdát. Na Google Play se dá nainstalovat kupříkladu The Room, která má krásné grafické efekty i hudbu. Strávíte nad ní tak 2 hodinky času nejméně. Možná hodinu, pokud jste již podobné hry hráli.
 7. Jako další zmíním karetní hry pro zlepšení vztahu. Většinou jde o seznam otázek, které otevírají témata, jež byste normálně nevymysleli. Jedná se o hry jako jsou např. Mapy lásky nebo (pokud se chystáte přivést na svět prcka) 52 otázek před příchodem dítěte.
 8. Uvařte si spolu oblíbený recept nebo jídlo, které jste ještě nejedli. Receptů je celá řada a společně si můžete udělat manufakturu na některé z jídel, kde si vše jen připravíte do misek a následně u stolu nakombinujete. Mám na mysli třeba mexické tacos.
 9. Když jsme u jídla, jako zajímavý nápad může být vinný, čokoládový nebo jakýkoliv-jiný-na-jídlo-zaměřený tasting. Můžete tak podpořit vinařství nebo pivovary, které v době koronavirové neměly takové tržby. Většina mívá různé zkušební balíčky, které vám dovezou až ke dveřím.

Takhle nějak probíhá online promítání kina Světozor. My sice psy ani kočky nemáme, ale s otevřeným přístupem kina souhlasíme!

Program na doma pasivnějšího charakteru

Jedná se o aktivity, u kterých toho nemusíte mnoho dělat. Většinou si připravíte dobré jídlo, pití a aktivitu. Program doma je tedy jednoduchý a v podstatě možný realizovat ihned.

 1. Věděli jste, že kina Bio Oko, Aero a Světozor mají online promítání filmů a každý den je ke shlédnutí jiný snímek? Můžete si vybrat, zda kina podpoříte větší částkou, či zaplatíte „jen“ standardní poplatek. Z vlastní zkušenosti musím říct, že se mi velmi líbilo, jakou atmosféru v online prostředí dokázali pořadatelé vytvořit – od chatu až po zvuky diváků v sále na začátku a konci. Koukání na vybraný snímek se dá brát jako podpora kin a také jako obohacení repertoáru. Spousta filmů je… Řekněme festivalových.
 2. Jste-li fandové divadelních her Cimrmana, možná vás potěší, že na Youtube je spousta jejich her zdarma.
 3. Pokud jste spíše audiotypy, potom bych vám doporučila podcast od Garyho Chapmana (autora Pěti jazyků lásky). Najdete ho tady. S dnešním množstvím zahraničních i českých podcastů je až skoro nemožné si nevybrat. Dnes už jsou pokrytá snad skoro všechna témata – od vaření Cukrfree, přes seberozvoj (Janka Chudlíková) nebo podnikání (Na volné noze). Máte nějaký oblíbený vy?
 4. Zameditujte si spolu. Možná se vám samotným nechce, ale když se do meditace dáte s partnerem, bude proces působit jako příjemná aktivita, při které vám doopravdy nic neutíká. Mně v poslední době velmi zaujala meditace s názvem 21 denní challenge, kterou vede Oprah a Deepak (v angličtině).
 5. Což takhle luštit hádanky a zkusit usilovně přemýšlet? Nedávno se na Seznam zprávách objevila série článků s hádankami. Nutno říct, že my u nich strávili asi hodinu a vážně jsme se bavili. Některé byly trochu slabší, ale výběr je dost široký a určitě najdete takové, které vás zabaví i potěší.
 6. Zkuste online double-date. Domluvte se s kamarády na některou z platforem jako je Zoom, Facebook Face-time, Hangout nebo Skype meeting a společně si při dobrém víně a večeři popovídejte. Je opravdu osvěžující vidět jeden večer i jiné lidi, než „jen“ partnera.

Manžel při plánování rande. Co asi budeme dělat?

Já naopak studuju Pět jazyků lásky. Pokaždé, když knihu čtu, divím se, co nového se dozvím.

Program na doma pro zlepšení vztahu

Krom spousty kartiček, které si můžete koupit nebo zahrát online díky náhodnému generátoru (např. v Google play), se nabízí spousta aktivit, které můžete udělat pro vás s partnerem pro zlepšení vztahu. Pravidelná investice do vztahu je v podstatě nutnost. A teď je na ni dost času. Můžete si oba spoustu věcí rozmyslet, prodiskutovat nebo i vyjasnit. Není nad to, když si uděláte domácí pohodu a společně se sladíte, na čem opravdu záleží.

 1. Projděte si společné fotografie. Zavzpomínejte si na začátky vašeho vztahu i na to, jak jste vyrazili na nezapomenutelnou dovolenou. Nebo si pusťte video ze svatby. Pozitivní vazba na naši minulost má velmi pozitivní vliv i na to, jak se partnera díváme dnes.
 2. Zkoušeli jste si už někdy navzájem zodpovědět 36 otázek, které vedou k zamilovanosti? Jedná se o poměrně známý seznam z odborné studie, kdy výzkumníci sestavili 36 otázek. Vznikla hypotéza, že díky odpovědím na otázky se do sebe zamilují i dva úplně cizí lidé. No… Ano i ne. Určitou roli hraje i chemie. Avšak s druhým člověkem se díky otázkám bavíte na čím dál osobnější rovině. Otevíráte se v tématech, o kterých normálně mluvíte jen s nejlepšími kamarády. Proto není divu, že vzniká velmi intimní pocit mezi dvěma (klidně i cizími) lidmi.
 3. Podobně je na tom cvičení s názvem Mapy lásky. Ke cvičení s možností stáhnout si pracovní list se můžete přihlásit o kousek níže. Vychází z principu pana psychologa a vědce Gottmana, který tvrdí, že nejdůležitějším pilířem spokojenosti ve vztahu je poznání partnera. Proto si můžete projít úkoly, která vám partnera ukážou ve zcela novém světle.
 4. Čas doma strávený je také skvělý pro bavení se o společné (rodinné) vizi. Vize pak slouží jako kormidlo vztahu, díky kterému oba znáte směr, kterým se chcete nechat unášet. My s manželem máme vizi rodinnou již delší dobu. Vlastně přes 5 let. S očekávaným příchodem našeho malého miminka však přišel čas, kdy jsme vizi chtěli doplnit a tak jsme si udělali i vizi rodinnou.
 5. Napište jeden druhému dopis. Ocenění je někdy velmi těžké vyjádřit ústně. Neumíme zformulovat větu, nevíme, co chceme říct. Avšak když si rozmyslíme, co opravdu od srdce chceme říct, může dopis na druhého působit jako silný dobíječ energie. Jako pilíř, o který se partner může v těžkých chvílích opřít a vaši lásku si potvrdit. O dopise jsem psala třeba v tomto článku.
 6. Přestože už o Pěti jazycích lásky byla na blogu řeč, nikdy není na škodu jej zmínit znovu. Jedná se totiž o skvělý způsob, jak se vzájemně poznat zase z jiného úhlu a tudíž vědět, jakým jazykem lásky partner mluví. Test najdete zde.

Jak jsem psala, čas doma strávený je skvělý na urovnání myšlenek a pro diskuzi s partnerem, co byste tento rok chtěli společně dosáhnout. Můžete si říct, jaké aktivity byste rádi společně dělali, až zase budeme moct chodit ven. Nám se hodně osvědčila společná rande.

A chcete-li se věnovat více sobě, můžete se vrhnout na praktické cvičení, které jsem vám dávala k dispozici v jenom z minulých článků. Jednalo se o praktický list k stanovení různých aktivit, kterými se letos budete rozmazlovat – od meditací až po seberozvoj.

Bonus na doma: Vymazlené kartičky pro hlubší poznání partnera i společnou zábavu

Teď, když jste doma, máte bezvadnou příležitost naučit se něco nového o sobě i o vztahu. Pro ty z vás, kteří chcete vztah neustále posouvat a hledáte možné zlepšení, jsou kartičky Být si blíž.

Těšit se můžete na:

 • 8 témat, ve kterých půjdete opravdu do hloubky,
 • kartičky ve dvou variantách, které oživí vaše rozhovory,
 • drobná doporučení pro vás i partnera, jak kartičky co nejlépe využít.

Jsme u konce. Doufám, že jste v seznamu našli aktivitu, která vás opravdu zaujala a ke které přesvědčíte (namotivujete) i partnera.

Seznam se hodí samozřejmě pro jakékoliv chvíle – nejen teď, když máme karanténu. Můžete jej využít při deštivých podzimních dnech nebo dlouhých zimních večerech. Nebo když se vám prostě nebude nikam chtít jít v kteroukoliv roční dobu. 🙂

Budu moc ráda, když s námi i vy nasdílíte, co vás doma s partnerem baví a spojuje.

S láskou,

Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *