shauna shapiro mindfulness ted talk

SHAUNA SHAPIRO: MINDFULNESS

Máme tu další den výzvy a já bych zde ráda dala pro změnu něco ze soudku „inspirace„. Jedná se o video ze série TEDx Talks od Shauny Shapiro, která je odbornicí na meditaci i mindfulness. Její video o mindfulness je vtipné, dojemné, plné faktů a studií a ona sama má hrozně zvláští – éterický – náboj.

Ještě nikdy jsem neviděla nikoho, na koho by slovo více sedělo.

Shauna se k mindfulness dostala kvůli svému zranění v pubertě, kdy si zlomila páteř a kvůli omezenému pohybu potřebovala vykonávat alespoň nějakou podnětnou činnost. Kvůli omezení pohybu se rozhodla, že se naučí pracovat s hlavou a tak jela rovnou do Thajska, kde se dostala do prostředí mnichů. Mniši se však modlili, modlili a modlili.

Shauna vystudovala vysokou školu a zajímá se o vědu – proto je prezentace proložena daty a výzkumy.

Její video najdete v odkazu TADY. Našla jsem ho bohužel jen angličtině. Nicméně pozitivní je, že se dají zapnout anglické titulky, pokud byste něčemu nerozuměli.

Protože se ve volném čase chci více věnovat skečnoutingu, v rámci tréninku jsem vám udělala takový menší výtah nejzajímavějších myšlenek z prezentace. 🙂 Shrnutí můžete najít v záhlaví tohoto příspěvku.

A co přišlo nejzajímavější vám? 🙂

S láskou, Vendi

Author: Vendi

Jste na správném místě, pokud jste ve vztahu, manželství, nebo jedno z toho plánujete. Mým cílem je přinášet vám inspiraci, aby váš vztah byl plnohodnotný a naplňující ❤. Prostě abyste s partnerem mohli žít „šťastně až do smrti“. Vím, zní to trošku jako klišé. 🙂 Ale sama jsem z rozvedené rodiny a ve svém okolí věčně slyším spíše negativní příběhy… Proto jsem se rozhodla, že chci ukazovat i to dobré.

Ráda vás uvidím i na mém  Youtube kanále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *