SHAUNA SHAPIRO: MINDFULNESS

Podobné články:

Máme tu další den výzvy a já bych zde ráda dala pro změnu něco ze soudku „inspirace„. Jedná se o video ze série TEDx Talks od Shauny Shapiro, která je odbornicí na meditaci i mindfulness. Její video o mindfulness je vtipné, dojemné, plné faktů a studií a ona sama má hrozně zvláští – éterický – náboj.

Ještě nikdy jsem neviděla nikoho, na koho by slovo více sedělo.

Shauna se k mindfulness dostala kvůli svému zranění v pubertě, kdy si zlomila páteř a kvůli omezenému pohybu potřebovala vykonávat alespoň nějakou podnětnou činnost. Kvůli omezení pohybu se rozhodla, že se naučí pracovat s hlavou a tak jela rovnou do Thajska, kde se dostala do prostředí mnichů. Mniši se však modlili, modlili a modlili.

Shauna vystudovala vysokou školu a zajímá se o vědu – proto je prezentace proložena daty a výzkumy.

Její video najdete v odkazu TADY. Našla jsem ho bohužel jen angličtině. Nicméně pozitivní je, že se dají zapnout anglické titulky, pokud byste něčemu nerozuměli.

Protože se ve volném čase chci více věnovat skečnoutingu, v rámci tréninku jsem vám udělala takový menší výtah nejzajímavějších myšlenek z prezentace. 🙂 Shrnutí můžete najít v záhlaví tohoto příspěvku.

A co přišlo nejzajímavější vám? 🙂

S láskou, Vendi

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *