Dárek-výročí

50 TIPŮ NA ORIGINÁLNÍ DÁREK K VÝROČÍ (NA VALENTÝN NEBO JEN TAK) PODLE PĚTI JAZYKŮ LÁSKY

Dávat partnerovi dárek k nejrůznějším druhům výročí, narozeninám, Vánocům, Valentýnu, a nebo “jen tak pro radost” je někdy pěkná fuška. Nevím, jak to máte vy, ale já se bezostyšně přiznám, že občas sklouznu ke stereotypu. Objednám třeba zážitek ze Slevomatu, domluvím večeři v restauraci nebo koupím nějakou šikovnou a praktickou věc, která se SNAD bude hodit. Na minulé Vánoce to byly, myslím, papuče (ale zato luxusní – s měkkou gelovou vložkou :-)).

To se nechlubím.

Spíše jsem chtěla podotknout, že vybrat správný dárek, který bude opravdu oceněn, není o pětiminutovém nákupu v supermarketu.

Proto jsem se rozhodla napsat několik tipů pro partnery, kteří chtějí sehnat originální dárek, ze kterého si drahá polovička (snad) sedne na zadek. 

Skvělou odměnou pak může být vášnivý polibek, vděčnost nebo “jen” obdiv v očích partnera, jak jste to letos opravdu vymákli. 🙂

Naprosto-boží-dárek však vyžaduje hlubší zamyšlení a také poznání partnera.

Proto chci napsat drobné upozornění na začátek. V článku nepůjde o klasické rady a tipy na dárky, které najdete třeba na webu OnaDnes. Ano, bonboniéra od Milky je pěkná, ale není vůbec originální. Dnešní článek je proto inspirován knihou Garyho Chapmana “Pět jazyků lásky” a dává konkrétní tipy na dárky na každý pěti z jazyků.

Razím totiž heslo, že když už dárek (i když drobný), mělo by z něj být cítit, že jsme si dali záležet.

Po drobném upozornění přichází ještě drobná vsuvka:

 1. Jakým jazykem lásky váš partner mluví najdete v tomto článku. Podle mého je koncept pěti jazyků naprostým základem pro každý vztah a měl by být součástí výuky na školách. Když se proklinete dál, můžete si dokonce zdarma udělat test.
 2. Poznání partnera je důležitým předpokladem, že se do dárku trefíte. Jak partnera ještě více poznat? Třeba díky 21 denní výzvě, kterou najdete zde.

JAK TO UDĚLAT, ABY PARTNER SNAHU JEJ OBDAROVAT OPRAVDU OCENIL?

Podle mě jde o dárky odpovídající jazyku lásky partnera. Hlavní myšlenka zní, že každý mluví a rozumí nějakému jazyku lásky (je jich celkem 5). Stejně jako nejpřirozeněji mluvíme našim mateřským jazykem, i v jazycích lásky máme jeden jazyk primární = hlavní. Pokud jazyk svého partner známe, dokážete svou energii směřovat do takových činností, díky kterým partner ví, že ho milujeme.

Na začátek by možná bylo dobré partnerovi vysvětlit, že letos jste nad dárkem přemýšleli úplně jinak. 

Muž: “Miláčku, sice si 15 let dáváme poukazy do restaurace, ale letos bych tě chtěl překvapit.”

Žena: “Aha, a jak?”

Muž: “Víš, všiml jsem si, že když se objímáme, jsi v sedmém nebi. Akorát na to nemáme moc času. Takže ti chci letos na výročí dát romantický víkend, kde budeme jen a jen spolu (bez dětí) a objednáme si i masáž.”

Předpokládaná reakce ženy, jejíž hlavní jazyk lásky je fyzický kontakt: “Aaaach, ty jsi skvělý!”

Pokud by náhodou dárek nesklidil očekávaný úspěch, navrhuji několik lišáckých tahů:

 1. Partnerovi by bylo dobré na začátek lehce představit, o co v 5 jazycích jde. To už jsme si říkali výše – případně pomůže tento článek. Když mu tedy budete dávat dárek na míru, minimálně pochopí, že jste si s výběrem dali práci.
 2. Většinu nápadů níže zmíněných můžete použít jako “poukazy”. Pro fyzický kontakt třeba můžete použít poukaz na “10 medvědích objetí dle potřeby partnera”. Vy, ať už budete dělat cokoliv, mu pak musíte vyjít vstříc, bude-li chtít poukaz využít.
 3. V rámci jedné kategorie můžete kombinovat více “dárků” a nápadů dohromady.
 4. A také záleží jen na vás, jak luxusně obdarovávání pojmete. Můžete přece podobnou aktivitu spojit s předáním dárku v rodinném kruhu, u vašeho oblíbeného vína, nebo na oblíbeném místě, kam rádi chodíte. Nic z toho se nevylučuje!

PROČ DÁVAT DÁRKY I MIMO HLAVNÍ UDÁLOSTI ROKU?

Valentýn, výročí svatby, narozeniny, svátek… Vánoce? Většina z nás dává dárky na tyto hlavní události roku.

Vtipálci obdarovávají své partnery na Den dětí nebo Dušičky. Jsou však i jiné významné dny v roce, kdy lze oslavovat lásku ve vašem vztahu. 

Láska by se neměla projevovat jeden den v roce.

Ruku na srdce. Jak jste na tom s ukazováním lásky svému partnerovi během roku doopravdy?

Tipy na dárky, které najdete níže, ukazují možnosti, jak své drahé polovičce vyjadřovat lásku celoročně. Přičemž samostatně stojící kategorie “jen tak” je možná nejdůležitější.

Pojďte se tedy se mnou podívat na pár nápadů, jak svého partnera ohromit a vyjádřit mu svou lásku – podle jeho jazyka lásky.

slova ujištění 5 jazyků lásky1. SLOVA UJIŠTĚNÍ

Pro partnera mluvícího tímto jazykem je největšími projevy lásky:

POCHVALA (v soukromí, ale občas efekt můžete znásobit pochvalou na veřejnosti)

POVZBUZENÍ (podpora a ujištění, že stojíte při partnerovi: “Vím, že TO dokážeš.”)

VYJÁDŘENÍ LÁSKY (například: “Miluji tě!”).

U tohoto jazyka si dejte pozor na kritiku, výčitky a urážky.

NÁPADY NA PROJEVY LÁSKY:

 1. OBÁLKA S PŘEKVAPENÍM: Kupte pěknou obálku a do ní nastříhejte srdce. Na každé srdce můžete napsat, proč vašeho partnera máte rádi. Srdíčka můžete také vyměnit za pusinky obtisknuté na papír. Nebo malé čokoládičky, kde zezadu vzkazy napíšete.
 2. BÁSEŇ nebo PÍSEŇ: Z dostupných zdrojů jsem zatím vyčetla, že skládání básně/písně jde v pár krocích:
  • Začnete pochvalou, vyzdvihnutím, co máte na partnerovi/partnerce rádi. Přidejte příběh – jak je pro vás život krásnější, když jste spolu, třeba. Pokud stále ještě nemáte romantiky dost, můžete přidat pasáž, jak vám partner/partnerka změnili život. Závěrem se hodí věta, která pro vás oba má zvláštní smysl. Nemáte-li takovou větu (třeba já o žádné naší takhle z fleku nevím), můžete přidat citát. A je to!
  • Chtěli byste konkrétnější tipy? Právě na téma “skládání básní” píšu další článek. Za chviličku zde přibude odkaz.
 3. Napište DOPIS. Můžete partnerovi/partnerce:
  • …poděkovat za něco pěkného, co pro vás před týdnem/měsícem… udělal/a.
  • …napsat, co na něm/ní nejvíce máte rádi.
  • …jak je život s ním/ní super a proč.
 4. Zanechte někde po bytě POST-IT (nebo klidně i více) s poděkováním, pochvalami nebo slovy lásky (“Mám tě rád, i když jsi ráno bez make-upu.“/“Mám tě ráda, když si ještě v rozespalosti čistíš zuby.” Pozn: nalepeno na zrcadle.
 5. CHVÁLENÍ NA VEŘEJNOSTI: Naplánujete menší schůzku s přáteli nebo kolegy a připravte si repertoár k chválení a vyzdvihování pozitivních stránek.
 6. CHVÁLENÍ NA VEŘEJNOSTI 2: Máte Facebook? Instagram? Co takhle napsat příspěvek, ve kterém partnera za něco pochválíte?
 7. KOLÁČKY ŠTĚSTÍ: Udělejte jednoduché koláčky ala čínské a zapečte do nich romantické vzkazy.
  • Recept za českého blogu najdete třeba tady.

POKUD NEBUDETE DOMA:

 1. Většinu výše zmíněných věcí si můžete doma předpřipravit a vzít je s sebou kamkoliv.
 2. Pokud nebudete doma vy sami, můžete je v bytě/domě zanechat. Až dojde vaše drahá polovička domů, bude nadšená!

Pozornost 5 jazyků lásky2. POZORNOST

Odložte, prosím, mobilní telefon a počítač, když budete se svým partnerem/partnerkou trávit čas.Ani nevíte, jak moc vás za to budou mít rádi! ZKUSTE CHVÍLI PLNĚ ŽÍT V PŘÍTOMNOSTI – snažte se udržovat oční kontakt při hovoru a naslouchat, co vám chce partner/ka říct.

Pokud budete podnikat nějakou aktivitu, zkuste si ji užít a nemyslet na své budoucí povinnosti. Budete-li něco hrát (badminton, Člověče…), nesnažte se nutně partnera/partnerku porazit. V pozornosti nejde o cíl (vyhrát). Jde o společné prožití okamžiku (zúčastnit se).

U tohoto jazyka si dejte pozor na roztěkanost, řešení příliš mnoha věcí v jeden moment (tzv. multitasking) a také jak často si na partnera obecně vyhrazujete čas.

NÁPADY NA PROJEVY LÁSKY:

 1. POVÍDÁNÍ PŘI SVÍČKÁCH: (může být formou poukazu) Připravte něco dobrého a udělejte v bytě/domě romantickou atmosféru. Po příchodu partnera/partnerky z práce si dlouho povídejte, vzpomínejte nebo plánujte, co budete dělat (o víkendu, v týdnu…).
  • Drobná rada: Možná vám tohle bude znít jako prkotina, ale vypněte si mobil – nebo ho dejte do režimu “letadlo” a daleko, daleko od sebe ho i položte. Aby vás náhodou nelákal. ?
  • TIP: Pozornost můžete praktikovat i dlouhodobě – třeba když se zeptáte, jaký měl partner/partnerka den.
 2. PROCHÁZKA: Naplánujte delší procházku po zajímavých místech, které by vás oba mohly zajímat. Ideální případ je, že procházku zakončíte v dobré restauraci.
 3. POUKAZ NA CHOZENÍ SPÁT VE STEJNOU DOBU: Možná se to zdá být jako prkotina, ale třeba já s Johnym to takto praktikujeme už spoustu let.
  • TIP: Před spaním si většinou říkáme tzv. “vděčníky”, což jsou chvíle během dne, za které jsme oba vděční. Usínáte tak spolu a s vědomím, že byl den vlastně super.
  • TIP: Alternativou je si v kalendáři nastavit pravidelnou týdenní (dvoutýdenní) událost. Budou to vaše aktivity s partnerem. Můžete se ve vymýšlení střídat.
 4. NÁVŠTĚVA KURZŮ: Jděte na kurzy čehokoliv, co alespoň jeden z vás chce umět. Nebo jednomu z vás téma kurzu přijde jako super zábava (škola vaření, malování, fotografie, hrnčířství, kurz na správné pěstování orchidejí… ).
 5. SKVĚLÁ VEČEŘE mimo domov.
 6. KULTURA: Děje se ve vašem okolí něco, co by stálo za navštívení? Vyplatilo by se za dobrodružstvím vycestovat?
 7. SPOLEČNÝ VÍKEND kdekoliv: Možná nejste mistrem v plánování, ale o to nejde. Základem je vymyslet kam jet, jak se tam dostat a co zhruba můžete v okolí dělat.
  • TIPY NA RANDE: Pokud byste chtěli vědět, co provádíme my a co jsou super věci na trávení společného času, pak můžete navštívit rubriku “Tipy na společně strávený čas a rande”.
  • Pokud nechcete nic plánovat, ještě lze využít Randebox. Krabici předpřipraveného rande na doma. 🙂

POKUD NEBUDETE DOMA:

 1. Můžete zkusit zjistit, jestli se nějaké kurzy nedělají na místě pobytu. Na Srí Lance byly třeba oblíbené kurzy vaření, v Alpách můžete zkusit najít kurz “úvod do bobování”. Je to v podstatě jedno – hlavně, abyste na aktivitu měli vzpomínky – ideálně fotky.
 2. Co jít do restaurace na zahraniční šampaňské, víno nebo lokální specialitu? Nehraje v restauraci nějaká kapela – jako bonus? Můžete si pak vzít malou upomínku (špunt od vína, tácek…). Buďte rebelové!
 3. Hotely mají často Wellness přímo ve vlastních prostorách. Nedělají saunové rituály? Nemají privátní vířivku?
 4. Nebudete-li doma – ve smyslu, že budete rozdělení – můžete si třeba v ten den déle zavolat a bavit se po telefonu. Nebo Skype/Hangouts atd. Partner bude jistě nadšen. Já bych tedy byla… ?

Dary 5 jazyků lásky3. DARY

Pokud váš partner mluví právě tímto jazykem, máte opravdu velkou paletu možností, jak svou lásku vyjadřovat. Nejde o velikost, barvu ani cenu dárku. Můžete klidně něco vyrobit. Zde je důležité si uvědomit, že nejde jen o materiálno – ale o čin. DAR JE totiž DŮKAZ, že na svého partnera myslíte (mysleli jste), a proto jste mu přinesli ______ (doplňte si sami).

U tohoto jazyka si dejte pozor, aby z vašeho daru nečpěla lakota (nebo šetřílkovství). Pokud každý měsíc složitě vycházíte s financemi (a partner/ka si je toho vědom/a), potěší dárek vlastní výroby nebo něco opravdu levného. Avšak největší zranění můžete způsobit, pokud s penězi vycházíte tak nějak v pohodě, ale rozhodli jste se neutrácet z vlastní vůle. Partner/ka zde mohou vnímat, že je nemáte dostatečně rádi. Zkuste brát dar jako investici do vašeho manželství. Není to ta nejlepší investice a nejvýnosnější akcie vůbec?

NÁPADY NA PROJEVY LÁSKY:

 1. KVĚTINY jsou krásný dárek – ať už koupené, nebo utržené někde na louce (jasně, pozor na CHKO). Pokud chcete říct něco speciálního, co se obohatit o květomluvu? Svůj význam mají barvy i květiny. Dám vám pár příkladů z Wikipedie:
  • Růže (a to jsme asi všichni tušili) znamená lásku. Ale jen ta rudá. Co říkají jiné barvy růže?
   • oranžová = touha a vášeň, fialová = pokora, světle růžová = sympatie.
   • Pozor si dejte na hnědou růži = značí zlobu, žárlivost. Už jste někdy viděli hnědou růži!?
  • Lilie – čistota; nachová Orchidej = očekávání přízně
  • Bodlákem (mají ho teď rády květinářky kvůli přírodním a bohémským stylům) naznačujete, že vás někdo uráží.
 2. ATYPICKÉ KYTICE: Nedávno jsem narazila na kytice z ovoce od firmy Fruitiko. Koupila jsem tam krásnou kytici k výročí svatby mým prarodičům. Byly opravdu originálním dárkem.
 3. MEMENTO: Má vaše drahá polovička krásné vzpomínky na nějakou událost? Mohlo by být pěkné fotografie nechat vyvolat a zorganizovat do alba.
 4. PROPAŠOVÁNÍ VZKAZŮ: Nosí s sebou váš partner/ka krabičku se svačinou, obal na brýle nebo knihu? Vložte do těchto předmětů nějaký vzkaz nebo srdíčko – může to být skvělé předehřívaní kolo na něco, co chystáte večer.
 5. ZÁSILKA DO PRÁCE: Stejně jako partneři mluvící jazykem “slova ujištění” mají rádi pochvaly na veřejnosti, i u partnerů s jazykem lásky “dary” můžete uspět, pokud se budou moct pochlubit před kolegy v práci.
 6. SPLNĚNÉ PŘÁNÍ: Kam chtěl váš partner/ka už nějakou dobu jít? Chtěl/a se podívat do divadla nebo jen k rybníku na langoš a malinovku? Co je vzít tam? I vaše přítomnost je dar..

POKUD NEBUDETE DOMA:

 1. Dárek můžete vzít kamkoliv s sebou, pokud to není nic velkého. Což je asi zřejmá úvaha a netřeba ji dále rozvádět. ?
 2. Obálku s překvapením také můžete partnerovi/partnerce dát již před odjezdem. Buď s povolením rozbalit hned nebo disciplinovaně vydržet. Zvažte ale, s jakým zvědavcem žijete. Pro někoho může čekání hraničit až s mučením.
 3. Zároveň můžete pracovat s velkým množstvím poukazů všeho druhu (kde může být napsáno: “Teď půjdeme na místo A”; až tam dojdete, můžete mít připraven další poukaz na “místo B”).
 4. Pokud jedete na služební cestu, přivezte něco malého. Klidně může jít i o pastelky, které vám v rámci workshopu rozdají. Oživit je můžete věnováním a slovy, že “jste na partnera/partnerku mysleli a chyběl/a vám”.
 5. I zde se nabízí využití zásilkové služby a kurýra až do práce.

skutky a služby pět jazyků lásky4. SKUTKY A SLUŽBY

Velmi důležité jsou zde jednotlivé podkategorie (tzv. dialekty), kterými partner/ka mluví. Nejlépe svou lásku vyjádříte, pokud zjistíte, co oceňují nejvíce ze všech činností, které s domem/bytem, dětmi, povinnostmi, chodem domácnosti… souvisí. Může jít o vaření, stlaní postelí, odvoz dětí do školy, pomoc s výukou dětí, vysávání, pravidelné umývání koupelny, pomoc s údržbou zahrady, sekání dříví, udržování tepla v rodinném krbu, mytí auta atd. Víte, co mám na mysli?

U tohoto jazyka si dejte pozor na projevy neochoty, remcání a negativismu, když jdete činnost udělat.

NÁPADY NA PROJEVY LÁSKY:

 1. POUKAZ: Dejte své drahé polovičce poukaz na několik činností, které jsou pro ně důležité.
  • TIP: Řekněte: “Ukaž, jdu TO za tebe udělat…” Pozitivně a láskyplně.
 2. UKUCHTĚTE NĚCO SPECIÁLNÍHO: Udělejte třeba Růže z jablek a listového těsta. Vypadají krásně a ke všemu je můžete sníst.Apple roses Jablečné růže
  • Růžičky jsem už zkoušela i sama.
 3. POHLÍDÁNÍ DĚTÍ: Zkuste zařídit hlídání dětem, aby si manželka mohla odpočinout. Nebo manžel, když přijde unavený z práce. A nebo rovnou oba dva.
 4. DOBRÁ DOMÁCÍ VEČEŘE: Uvařte dobrou večeři – ať už o víkendu, nebo jako romantický večer pro dva v domácím prostředí.
 5. DEN MIMO: Organizačně se postarejte o nějaký dříve naplánovaný společný výlet, oslavu rodinného příslušníka nebo část dovolené. Pozn: Partner/ka ale nesmí být povahou neurotik, pokud nemá sám/sama věci pod kontrolou. Takový dárek by lásce nepřidal.
 6. BONUS: Udělejte ráno snídani do postele i s kafíčkem nebo čajem. Nebo smoothie – velmi teď frčí.

Vymyslet univerzální dárky je pro mne u tohoto jazyka lásky velmi těžké. Především kvůli různorodosti dialektů. Je zde neuvěřitelná škála možností, co zrovna váš partner může ocenit.

A zde se zase vracím k myšlence, že čím víc partnera znáte, tím lépe. 🙂

POKUD NEBUDETE DOMA:

 1. Osobně si myslím, že partnera mluvícího tímto jazykem by potěšila třeba hotelová služba – snídaně do pokoje, válení se půl dne v posteli a neustálý servis. (Pokud budete rozdělení, můžete zařídit překvapení v podobě hotelové služby).
 2. Pamatujete si Moniku ze seriálu Přátele? Kamkoliv přijela, téměř jako maniak se vždy vrhala do úklidu čehokoliv, co jí přišlo pod ruku. Třeba by to potěšilo i partnera/partnerku. ? Kdyby měli možnost něco pěkně uklidit. Ehm.. Jen nápad!
 3. Pokud si nejste jistí, jaký dialekt (činnost) partnerovi/partnerce naplňuje citovou nádobku, můžete využít společný čas mimo domov na konverzaci na toto téma. Na konci se můžete nabídnout, že danou činnost uděláte (budete dělat), až budete zase doma.

Fyzický kontakt Pět jazyků lásky5. FYZICKÝ KONTAKT

Jednu poznámku na začátek si dovolím – nejde jen o sexuální prožitek. Jasně, když to nakonec doslova vyvrcholí ve velké milostné číslo, bude to pro partnery bonus. Nicméně fyzickým kontaktem se myslí hlavně pohlazení, doteky při sledování filmu, objetí nebo procházky, zatímco se držíte za ruce. Super také je, pokud máte primární jazyk pozornost. S fyzickým kontaktem se skvěle kombinuje.

U tohoto jazyka si dejte pozor na projevy chladu vůči partnerovi (ala ledová královna a král), dlouhou dobu bez doteků, násilí a nevěru.

NÁPADY NA PROJEVY LÁSKY:

 1. PROCHÁZKA RUKU V RUCE: Podobně jako u sekce pozornost nejde tolik o aktivitu samotnou, jako spíše o společnou blízkost. Užívejte si, že se máte s kým držet za ruce, zatímco se procházíte. Opět, pokud míjíte zajímavá místa, může jít o být pěkný bonus.
  • TIP: Čím více se k partnerovi/partnerce hlásíte na veřejnosti, tím lépe. Můžete se jen občas letmo dotknout nebo se držet kolem pasu – pokud chcete působit konzervativněji, a přesto se dotýkat.
 2. MAZLENÍ je určitě TOP volba. Co vytvořit mazlící poukaz nebo se domluvit že od výročí budete mít mazlící liché dny v týdnu? ?
  • TIP: Dá se kombinovat s tzv. “medvědím objetím”. Partnera/partnerku sevřete pevně do náruče a zakřičíte: “A už tě nepustím…!”
   kostky partnerské hry
 3. PARTNERSKÉ HRY:  Ať už takové, které se dají koupit, vymyslet nebo najít někde na internetu.
  • Mě nedávno zaujala hra se dvěma kostkami.
  • První kostka značí, co budete dělat (např. 1 = pusa; 2 = polechtání; 3 = pohlazení…).
  • Druhá kostka vám udává místa na těle partnera (např.: 1 = krk; 2 = kolenní jamka…).
 4. BĚŽTE TANCOVAT! Jako zamlada… ? Nechce se vám jít ven? Nevadí. Což takhle si zatancovat doma? No tak.. Alespoň plouživý ploužák.
 5. NAPUSŤTE SI VANU: Jak je vaše vana velká? Ptám se, protože by mohl být fajn nápad se spolu vykoupat. Nebo osprchovat – dobře, není to sice jako scéna z filmu Pretty women, ale účel by to splnit mohlo.

POKUD NEBUDETE DOMA:

 1. V terénu toho jde dělat spoustu – vlastně většina z výše zmíněného (až na vanu). Což můžete nahradit zpíváním v dešti.
 2. O to zajímavější je možná vyrazit na procházku (ruku v ruce), neboť můžete poznávat nové okolí.

Jestliže budete v den výročí/oslavy rozdělení, může být naplňování citové nádoby fyzickým kontaktem opravdu složité, uznávám. ?

kombinace jazyků lásky výročí6. KOMBINACE VÍCERO JAZYKŮ

Existují aktivity, které mohou v jednu chvíli naplnit láskou vás i vašeho partnera/partnerku. Co mám na mysli?

 1. HLEDÁNÍ POKLADU ala “Dám ti úkol a když správně odpovíš, dostaneš odměnu”. Aktivita je možná lehce náročnější na organizaci – musíte vymyslet jakou trasou půjdete, kde zastavíte a proč – zato může být opravdu vtipná a (v dobrém slova smyslu) melancholická. Nechte druhého vzpomenou si na první pusu, zeptejte se, zda si pamatuje, jak jste byli ____ … A odměňujte za správnou odpověď. Ideálně i nesprávnou, na tom nezáleží.
  • Uspokojit můžete všechny jazyky: slova ujištění (chválíte), pozornost (celá hra je o pozornosti), dary (můžete dávat za některé úkoly mini-dárečky), skutky a služby (výhra je poukaz na ____) a fyzický kontakt (chození za ruce).
  • Hrát samozřejmě můžete i doma. Něco jako: “Přihořívá a hoří!”
 2. KURZ MASÁŽE: Uspokojíte partnera/partnerku s fyzickým kontaktem (je předpoklad, že se budete během masáže dotýkat) a zároveň s pozorností (jste na aktivitě přece spolu a ten druhý se vám věnuje).
 3. PLES A JINÉ TANCOVAČKY: Můžete uspokojit fyzický kontakt (dotýkáte se při tancování), pozornost (jste tam spolu), slova ujištění (pochvala partnera před známými, nebo osobní pochvala, že pěkně tancoval), dary (když koupíte lístek na ples – nebo náušnice/vázanku k této příležitosti) a konečně také skutky a služby (třeba vyžehlení šatů partnerce, naleštění bot nebo příprava ranního vyprošťováku další den).

Příležitostí je velká spousta. Je opravdu na vás, jakou optikou se rozhodnete na svět kolem vás dívat. ?

Opravdu doufám, že vám článek alespoň trošku pomohl. Alespoň se zamyslet, co by vašemu partnerovi/partnerce mohlo podle jazyků lásky udělat radost.

Kdybyste váhali a chtěli si udělat TEST, určitě můžete v mém minulém článku. A pro více informací klidně koukněte na předchozí dva články nebo má videa na Youtube. ?

A pokud vás napadnou další nápady, které byste se mnou rádi nasdíleli, budu moc ráda!

S láskou,

Vendi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek